Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 416 от 26.02.2020, Районен съд - Тетевен

Съд
Районен съд - Тетевен
Дело
Гражданско дело 1063/2018
Вид
Разпореждане № 416
Подписан
26.02.2020
Състав
АНИ БОРИСОВА ГЕОРГИЕВА

Цитирани разпоредби

РА З П О Р

Е Ж Д А Н Е

26.02.2020 г., гр.Тетевен

Тетевенският районен съд, първи състав, в закрито заседание на двадесет и шести февруари две хиляди и двадесета година в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: АНИ ГЕОРГИЕВА

След като се запозна с докладваното гр.д.№ 1063 по описа за

2018 година, констатира следното:

Против Решение № 204/29.11.2019. г. по гр.д.№ 1063/2018 г.на ТРС е подадена въззивна жалба от К.А.В. ЕГН ********** ***-ищец по делото .

Съдът, след като извърши проверка на редовността на подадената жалба, констатира, че същата е подадена след изтичане на срока за обжалване на решението.

Решение № 204/29.11.2019. г. по гр.д.№ 1063/2018 г.на ТРС е изготвено на

29.11.2019 г. Препис от решението е връчен на процесуалния представител на ищеца- адвокат Д.М. от АК-В. с адрес на кантората гр. П, ул. ********на дата 05.02.2019г./съобщение на л.172 от делото / , решението е влязло в законна сила на дата 20.12.2019г . Жалбоподателят в жалбата си твърди ,че на 19.02.2020г е получил препис от решението , което било видно от оригинала на квитанцията , която е представил с жалбата. Към жалбата е представена квитанция №1177626 от 19.02.2020г , с която жалбоподателя е заплатил 0,90 лв. за препис от влязлото в сила решение.

В случая двуседмичният срок за обжалване на решението от жалбоподателя е изтекъл на 20.12.2020г. Препис от решението е редовно връчено на процесуалния представител на ищеца адв. Д.М. . Съгласно разпоредбата на чл. 45 изр 2 от ГПК връчването на представител се смята за лично връчване.

Поради обстоятелството, че жалбата е подадена след изтичане на срока за обжалване на решението съдът намира, че са налице условията на закона за връщане на въззивната жалба.

По изложените съображения и на основание чл.

262, ал.2, т.1 от ГПК, съдът

Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА ВЪЗЗИВНА ЖАЛБА вх.№ 1123/24.02.2020 г. против решение № 204/29.11.2019. г. по гр.д.№ 1063/2018 по описа на Р.С.-Тетевен , подадена от К.А.В. ЕГН ********** ***, поради обстоятелството, че жалбата е подадена след изтичане на срока за обжалване.

Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред О.С.-Ловеч в едноседмичен срок от съобщаването на жалбоподателя.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: