Определение № 1196 от 19.06.2025, Районен съд - Благоевград
- Съд
- Районен съд - Благоевград
- Дело
- Гражданско дело 567/2025
- Вид
- Определение № 1196
- Подписан
- 19.06.2025
- В сила
- 29.07.2025
- Състав
- РУМЯНА СИМЕОНОВА МИТЕВА-НАСЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 61 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1196 гр. Благоевград, 19.06.2025 г.
РАЙОНЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, IV ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на деветнадесети юни през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: РУМЯНА С. МИТЕВА-НАСЕВА като разгледа докладваното от РУМЯНА С. МИТЕВА-НАСЕВА Гражданско дело № 20251210100567 по описа за 2025 година и за да се произнесе, взе предвид следното :
Производството е образувано въз основа на исковата молба, подадена от Е. К. Т., ЕГН ********** чрез адвокат П. П. срещу Община Благоевград.
При проверка на редовността на исковата молба, в съответствие с чл. 129, ал. 1 ГПК в закрито съдебно заседание, съдът е констатирал, че исковата молба е нередовна, като с изрично Разпореждане № 1456/24.04.2025г. е оставил същата без движение, като на ищеца е даден двуседмичен срок от получаване на съобщението за отстраняване на констатираните нередовности, подробно посочени в разпореждането.
Съобщението за оставяне на исковата молба без движение, ведно с постановеното от съда разпореждане е редовно връчено на процесуалния представител на ищеца – адвокат П. П. на 29.05.2025 година. Срокът за отстраняване на нередовностите, констатирани от първоинстанционният съд, съобразно правилата на чл. 60 и чл. 61 ГПК е изтекъл на 12.06.2025г.
/присъствен и работен ден - четвъртък/. До изтичането на срока и до настоящия момент не е представена поправена искова молба, в която да са отстранени посочените от съда нередовности, като ищецът не е проявил процесуална активност за отстраняване на същите. Налице е неизпълнение на дадените от съда указания по привеждането на исковата молба в съответствие с изискванията на закона, което представлява процесуално бездействие, имащо за последица прекратяване на производството по делото, тъй като срокът е преклузивен и след изтичането му се погасява правото за извършване на съответното процесуално действие. Предвид горното и на основание чл.
129, ал. 3 ГПК, съдът намира, че делото следва да бъде прекратено, а исковата молба върната на подателя й.
Водим от гореизложеното, съдът
1
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА подадената искова молба от Е. К. Т., ЕГН ********** чрез адвокат П. П., ведно с приложенията към нея, поради неотстранени в срок нередовности на исковата молба.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.дело № 567 по описа на Районен съд - Благоевград за 2025 г.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Окръжен съд Благоевград, в едноседмичен срок от получаване на съобщението за изготвянето му от ищцата.
Препис от определението да се изпрати на ищеца чрез неговия процесуален представител – адвокат П..
Съдия при Районен съд – Благоевград: _______________________ 2