Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 3719 от 20.09.2022, Административен съд - Плевен

Съд
Административен съд - Плевен
Дело
Административно дело 27/2022
Вид
Разпореждане № 3719
Подписан
20.09.2022
Състав
ЕЛКА АНГЕЛОВА БРАТОЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 212 ал.2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213а ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213а ал.2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 236 · Административнопроцесуален кодекс

Р

А З П

О Р Е

Ж Д А

Н Е

№ 3719 гр. Плевен, 20.09.2022г.

Административен съд - гр.Плевен, тричленен състав, в закрито съдебно заседание на двадесети септември две хиляди и двадесет и втора година, в състав:

Председател:

Николай Господинов

Членове: Елка

Братоева

Катя Арабаджиева като разгледа докладваното от съдията

Братоева административно дело №27/2022 год. по описа на Административен съд-Плевен и за да се произнесе, взе предвид следното:

С Определение № 1028/26.05.2022г. , постановено по АД

№ 27/2022г. тричленен състав на АдмС-

Плевен е оставил без разглеждане жалбата на А.А. *** срещу Решение № 374/29.12.2021г. на Общински съвет – Левски за актуализацията на бюджета и капиталовата програма на Община Левски за 2021г. и е прекратил производството по делото.

Срещу определението е постъпила частна жалба.

С разпореждане е указано на частния жалбоподател в

7-дневен срок да уточни от чие име е подадена жалбата – от ФК „Ювентус 95“ – с.

Малчика или от Анатоли А.А., респективно да внесе д.т. 30 лв. – за граждани или 150 лв. – за организации, в зависимост от уточнението, както и частната жалба да бъде приподписана от адвокат и да се приложи адвокатско пълномощно за приподписването. Предупреден е, че при неизпълнение частната жалба ще бъде върната.

Съобщението с указанията е редовно връчено на

22.07.2022г. В указания 7-дневен срок частният жалбоподател е депозирал писмена молба, с която уточнява, че жалбата се подава от А.А.А., а не от ФК „Ювентус 95“ с. Малчика. Не е приложен документ за внесена д.т. за обжалването пред ВАС.

След служебна справка е установено, че е внесена д.т. 30 лв. по сметка на АдмС – Плевен, вместо по сметката на ВАС и следователно таксата е постъпила в бюджета на съдебната система.

Но не са изпълнени указанията за приподписване на жалбата от адвокат и не е приложено адвокатско пълномощно за приподписването, с което не са изпълнени изискванията на чл. 212 ал.2 АПК и не са отстранени всички констатирани нередовности, поради което частната жалба следва да бъде върната на осн. чл. 213а ал.1 АПК.

Отделно от това частната жалба е и недопустима поради просрочие. Оспореното определението е връчено на 24.06.2022г. Частната жалба е подадена по електронна поща на 02.07.2022г., след изтичане на 7-дневния срок за обжалване, който изтича на 01.07.2022г. /петък, присъствен ден/ и на осн. чл.

215 т.3 АПК следва да се остави без разглеждане от първоинстанционния съд съгласно чл. 213а ал.2 вр. чл. 236 АПК.

Предвид неизправянето на констатираните нередовности, която проверка предхожда преценката за допустимост, частната жалба следва да бъде върната.

Водим от горното съдът

Р А

З П О

Р Е Д И

:

ВРЪЩА частната жалба на А.А. *** срещу Определение № 1028/26.05.2022г. на АдмС- Плевен, постановено по АД № 27/2022г. по описа на съда.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване пред ВАС с частна жалба в 7-дневен срок от съобщението, като държавна такса не се дължи.

ПРЕПИС от разпореждането да се изпрати на частния жалбоподател.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:/П/ ЧЛЕНОВЕ: 1./П/ 2./П/