Разпореждане № 6863 от 30.07.2025, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Административно дело 786/2024
- Вид
- Разпореждане № 6863
- Подписан
- 30.07.2025
- Състав
- Николай Ингилизов, Недялко Бекиров, Величка Георгиева
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 1, изречение последно · Административнопроцесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 6863 по входящ номер № 1210 от 22.01.2025 г.
Пловдив, 30.07.2025 г.
Административният съд - Пловдив - IX тричленен състав, в закрито заседание в състав:
Председател:
НЕДЯЛКО БЕКИРОВ
Членове:
ВЕЛИЧКА ГЕОРГИЕВА
НИКОЛАЙ ИНГИЛИЗОВ като разгледа докладваното от съдията Николай Ингилизов административно дело № 786 по описа за 2024 година на Административен съд - Пловдив, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда чл. 213а, ал. 1 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК).
По делото е постановено Определение № 9674 от 08.11.2024 г., с което жалбата на А. Х. Я. срещу чл.114, ал.2, изречение второ и чл.115 от Правилника за академично развитие на Медицински университет Пловдив, приет с Решение на Академичния съвет при МУ Пловдив на 28.01.2021 г. е оставена без разглеждане и производството е прекратено.
Срещу определението е подадена частна жалба от 21.11.2024 г. от А. Х. Я., чрез адв.К. К..
С Определение № 11269 от 20.12.2024 е допълнено Определение № 9674 от 08.11.2024 в частта за разноските, като А. Х. Я. е осъдена да заплати сума в размер на 1200 лева на ответната страна Медицински университет Пловдив, представляван от проф.д-р А. П. У. за разноски по делото.
На 22.01.2025 г. е постъпила частна жалба срещу Определение № 11269 от 20.12.2024 от А. Х. Я., чрез адв.К. И. К..
С Разпореждане от 28.03.2025 г. на Върховен административен съд, Пето отделение частната жалба срещу Определение № 11269 от 20.12.2024 е върната за администриране на Административен съд Пловдив.
С разпореждане [номер] от 08.04.2025 г. частната жалба срещу Определение № 11269 от 20.12.2024 от А. Х. Я., чрез адв.К. И. К. е оставена без движение и са дадени указания в 7 дневен срок след получаване на съобщение за настоящото определение да отстрани нередовността на жалбата, като представи същата приподписана от адвокат с пълномощно за приподписването или да представи удостоверение за юридическа правоспособност.
Съобщението с указанията е връчено на адв.К. К. на 23.05.2025 г. и лично препис на жалбоподателя А. Я..
На 30.05.2025 г. от адв.К. К. е постъпило допълнение към частна жалба на А. Х. Я. против Определение №9674/08.11.2024 г. постановено по делото, като в приложение са представени две идентични пълномощни, с които А. Я. изрично упълномощава адв.К. К. да я представлява пред Върховния административен съд в производството по обжалване на Определение №9674/08.11.2024 г. постановено по адм.дело №786/2024 г. по описа на Административен съд Пловдив.
След извършена служебна проверка за допустимостта на жалбата съдът констатира, че същата е процесуално недопустима, тъй като не са изпълнени указанията за отстраняване нередовността на жалбата. Седмодневният срок за това е изтекъл на 30.05.2025 г. включително /присъствен ден/, като по делото не е представено изрично пълномощно за оспорване на Определение № 11269 от 20.12.2024 г. Т. не е представено и в срок до 17.06.2025 г. /присъствен ден, когато изтича срока на жалбоподателката Я. с оглед лично получаване на съобщение на 10.06.2025 г.
Налице са основанията по чл. 213а, ал. 1, изречение последно от АПК за оставяне на касационната жалба без разглеждане, тъй като нередовностите не са отстранени в срок.
Воден от горното и на основание чл. 236 вр. 213а, ал. 1 от АПК, съдът
Р А З П О Р Е Д И :
ВРЪЩА частна жалба от 22.01.2025 г. от А. Х. Я., чрез адв.К. И. К. срещу Определение № 11269 от 20.12.2024 по делото.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от получаване на съобщението.
Председател:
Членове: