Определение № 1736 от 22.07.2024, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Административно наказателно дело 2311/2024
- Вид
- Определение № 1736
- Подписан
- 22.07.2024
- Състав
- Анита Христова Велева
Цитирани разпоредби
- чл. 151 т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1736 гр. Бургас, 22.07.2024 г.
РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, LXV НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в публично заседание на двадесет и втори юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Анита Хр. Велева при участието на секретаря ЮЛИАНА В. БОНЕВА като разгледа докладваното от Анита Хр. Велева Административно наказателно дело № 20242120202311 по описа за 2024 година СЪДЪТ, като констатира, че със свое Разпореждане № 2121/07.06.2024г. е указано на жалбоподателя А. Г.а А., че производството не може да започне, ако не е внесена държавна такса, което следва да се изпълни в седем дневен срок от връчване на настоящото разпореждане.
Посоченото разпореждане е било връчено на съпругата на жалбоподателя В. А. в канцеларията на БРС на 12.07.2024г. с отбелязване в отрязъка на призовката, че съпругата на жалбоподателя се задължава да я предаде на адресата. Видно от материалите по делото не е постъпил платежен документ, удостоверяващ заплащане на дължимата държавна такса в съответствие с указанието в разпореждането, а седем дневния срок, считано от 12.07.2024г., който е изтекъл на 19.07.2024г.. Ето защо съдът счита, че при така посоченото връчване на разпореждането на съда седем дневния срок за отстраняване на нередовностите по въззивната жалба е изтекъл на 19.07.2024г.
Видно от протокол от 19.07.2024г. от съдебния секретар на 65-ти Наказателен състав, настоящият състав е положил допълнителни усилия като жалбоподателят е бил уведомен по телефон, че задължително условие за разглеждане на въззивната жалба е заплащането на дължимата държавна такса, което уведомяване е осъществено в последния ден от срока за заплащане на държавната такса, на 19.07.2024г., както и че при незаплащането й, делото ще се прекрати. Въпреки това нередовностите към жалбата се отстраняват извън срока на 22.07.2024г., поради което съдът счита, че нередовностите са отстранени извън срок. След като нередовностите по жалбата не са отстранени в дадения срок, то същата следва да бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство прекратено.
1
Поради изложеното и на основание чл. 151 т. 3 от АПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ без разглеждане жалбата на А. ********** гр ****************срещу Заповед за задържане на лице рег но 251зз – 103/16.05.24, издадена от разузнавач в сектор в „ППЛ“ в отдел „КП“ при ОДМВР Бургас.
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД 2311 за 2024 по описа на БРС.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред Административен съд Бургас в седем дневен срок от съобщаването му.
Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________
2