Определение № 1265 от 07.12.2021, Окръжен съд - Благоевград
- Съд
- Окръжен съд - Благоевград
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 930/2021
- Вид
- Определение № 1265
- Подписан
- 07.12.2021
- Състав
- Катя Бельова, Анета Илинска, Лилия Масева
Цитирани разпоредби
- чл. 261 т.4 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 274 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1265 гр. Благоевград, 06.12.2021 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, ПЪРВИ ВЪЗЗИВЕН
ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на шести декември през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател: Катя Бельова
Членове:
Лилия Масева
Анета Илинска като разгледа докладваното от Анета Илинска Въззивно частно гражданско дело № 20211200500930 по описа за 2021 година
И за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 274 ГПК и е образувано по подадена частна жалба с вх.№22/14.10.2021г., подадена от А.В.-процесуален представител на изпълнителния директор на Изпълнителна Агенция по горите, с адрес гр.С., бул. Х.Б.
№ 55, ет.5 срещу Определение №17/03.08.2021г. на Съдията по вписванията Е.М. в Служба по вписванията при РС Разлог.
Към жалбата не е приложено доказателство за платена държавна такса за обжалването в размер на 25,00 лв.
С Разпореждане от 26.10.2021г. производството по частната жалба е оставено без движение и жалбоподателят е бил задължен в едноседмичен срок от съобщението да представи доказателства за внесена по сметка на БлОС сума в размер на 25.00 лв.
Съобщението за това разпореждане е връчено на 12.11.2021г. В дадения едноседмичен срок доказателства за внесена такса в размер на 25.00 лв. не са представени.
При така установеното, съдът намира следното:
Не са отстранени в законовия срок констатираните нередовности по постъпилата частна жалба.
Следователно, частната жалба подлежи на връщане .
Срокът за отстраняване на нередовностите на подадената частна жалба е изтекъл на 19.11.2021г. /петък, в края на работния ден/, като същите не са отстранени.
Неизпълнението на дадените от съда указания по привеждане на жалбата в съответствие с изискванията на закона, в указания за това срок, е процесуално бездействие, имащо за последица връщане на нередовната жалба, тъй като процесуалните срокове са преклузивни и след изтичането им се погасява правото за извършване на съответното процесуално действие.
С оглед горното и на основание чл. 275, ал. 2, във вр. с чл. 262, ал. 2, т. 2, във вр. с чл. 261 т.4 от ГПК, жалбата следва да бъде върната, а производството по нея прекратено.
1
Водим от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА постъпилата частна жалба с вх.№22/14.10.2021г., подадена от А.В.процесуален представител на изпълнителния директор на Изпълнителна Агенция по горите, с адрес гр.С., бул. Х.Б. № 55, ет.5 срещу Определение №17/03.08.2021г. на Съдията по вписванията Е.М. в Служба по вписванията при РС Разлог.
ПРЕКРАТЯВА производството по в.ч.гр.д.№ 930/2021 год. по описа на ОС – гр.
Благоевград.
Определението може да се обжалва пред САС с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2