Определение № 2974 от 31.12.2019, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Административно дело 2871/2019
- Вид
- Определение № 2974
- Подписан
- 31.12.2019
- В сила
- 15.01.2020
- Състав
- ВЕСЕЛИН ВАЛЕНТИНОВ ЕНЧЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О П
Р Е Д
Е Л Е Н И Е
№ 2974 /31.12.2019 година, град Бургас,
Административен съд – Бургас, в закрито заседание на тридесет и първи декември две хиляди и деветнадесета година, в състав:
Съдия: Веселин Енчев разгледа докладваното от съдия Енчев адм. дело № 2871/2019 година.
Производството е образувано по „искова молба“ рег. № 12294/27.11.2019 година по описа на Административен съд – Бургас, подадена от Г.В.Г. с ЕГН ********** против „Ареста - Бургас“.
С разпореждане № 4695/28.11.2019 година съдът е оставил „исковата молба“ без движение и е указал на подателя:
- да посочи какво обжалва (акт/действие/бездействие) като го индивидуализира в достатъчна степен;
- да посочи в какво се изразява незаконосъобразността на обжалвания акт;
- да формулира петитум;
- да индивидуализира лицата, които сочи като свидетели;
- да посочи надлежен ответник, защото „ареста“ не е юридическо лице;
- да представи допълнителни екземпляри от жалбата за ответника/ответниците;
Указанията, дадени с разпореждането, са получени лично от жалбоподателя на 03.12.2019 година чрез връчено му съобщение.
Законоустановеният срок за отстраняване на установената нередовност е изтекъл на 10.12.2019 година.До настоящия момент указанията не са изпълнени, а „исковата молба“ е все така нередовна. Неотстраняването на процесуалната нередовност на исковата молба (на практика – жалба), е основание за оставянето ѝ без разглеждане и прекратяване на производството по делото.
При тези факти, на основание чл. 158 ал. 3 от АПК настоящият съдебен състав
О П
Р Е Д
Е Л И
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ „искова молба“ рег. №
12294/27.11.2019 година по описа на Административен съд – Бургас, подадена от Г.В.Г. с ЕГН ********** против „Ареста - Бургас“.
ПРЕКРАТЯВА адм. дело № 2871/2019 година.
Определението може да се обжалва пред Върховен административен съд - в седемдневен срок от съобщаването му.
СЪДИЯ: