Разпореждане № 93 от 11.03.2020, Районен съд - Котел
- Съд
- Районен съд - Котел
- Дело
- Административно наказателно дело 15/2020
- Вид
- Разпореждане № 93
- Подписан
- 11.03.2020
- В сила
- 27.05.2020
- Състав
- ЙОВКА ЖЕЛЯЗКОВА БЪЧВАРОВА
Цитирани разпоредби
- чл.180, ал.2 · Наказателно-процесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж
Д А Н Е
Номер 93 , 11.03.2020 г., град КОТЕЛ
В ИМЕТО НА
НАРОДА
Днес,
11.03.2020 г., Йовка Бъчварова, съдия – докладчик по АНД № 15 / 2020 г. по описа на РС Котел, установих следното : Производството по делото е образувано по жалба, подадена от С.А.А. против НП № 19-0287-000405/20.11.2019 г. на Началника на РУ на МВР Котел. С разпореждане от 07.09.2017 г. съдът е указал на жалбоподателя да отстрани конкретно посочени нередовности с предупреждението, че при неизпълнение на указанията в срок производството по делото ще бъде прекратено. Съобщението е било получено на 10.02.2020 г. от майката на жалбоподателя, поради което се счита за редовно връчено при условията на чл.180, ал.2 от НПК. В даденият седемдневен срок, изтекъл на 17.02.2020 г., указанията на съда не са били изпълнени, поради което производството по делото следва да бъде прекратено.
Ръководен от гореизложените съображения, съдът
Р А З П О Р Е Д И :
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД №
15/2020 г. на РС Котел поради неотстраняване в срок на нередовностите на жалбата.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да бъде обжалвано пред АС Сливен с касационна жалба в седемдневен срок от съобщаването му на жалбоподателя и на ОД на МВР Сливен.
С
Ъ Д И Я :