Разпореждане № 260529 от 07.05.2021, Апелативен съд - Пловдив
- Съд
- Апелативен съд - Пловдив
- Дело
- Въззивно гражданско дело 545/2020
- Вид
- Разпореждане № 260529
- Подписан
- 07.05.2021
- Състав
- РУМЯНА ИВАНОВА ПАНАЙОТОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 274, ал. 1 и 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 274, ал. 1 и 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 286, ал. 1 ,т. 1 · Граждански процесуален кодекс
Р
А З П О Р Е Ж Д А Н Е
№ 260529
ПЛОВДИВСКИЯТ АПЕЛАТИВЕН СЪД, в разпоредително заседание на 07.05.2021 г., в състав:
АПЕЛАТИВЕН
СЪДИЯ: Румяна Панайотова като разгледа въззивно гражданско дело № 545/2020 г., намира за установено следното:
Постъпила е допълнителна касационна жалба с вх. № 263609/29.04.2021 г., подадена от И.Б.Б. и Д.И.Б., чрез адв. И.М., против решение
№ 260000/07.01.2021 г., по в. гр. д. № 545/2020 г. по описа на АС - Пловдив.
При проверка редовността на допълнителната касационна жалба съдът установи, че същата не отговаря на изискванията, тъй като е подадена след изтичането на срока за обжалване. Срокът за подаване на касационна жалба срещу решение на съда е едномесечен и започва да тече от датата на съобщаване за решението. Препис от Решение № 260000 от 07.01.2021 г., постановено по в. гр. д. № 545/2020 г. по описа на АС - Пловдив е връчен на жалбоподателите на 26.01.2021 г. Съответно срокът за подаване на касационна жалба изтича на 26.02.2021 г. Допълнителна касационна жалба с вх. № 263609/29.04.2021 г., подадена от И.Б.Б. и Д.И.Б. е приложена към молба с вх. № 263608/29.04.2021 г. с товарителница от 28.04.2021 г., от което следва, че същата е подадена след изтичане на срока за обжалване.
Поради това на основание чл. 286, ал. 1 ,т. 1 ГПК допълнителната касационна жалба следва да бъде върната
Мотивиран от горното, съдът
Р А
З П О
Р Е Д И:
ВРЪЩА допълнителна касационна жалба с вх. № 263609/29.04.2021 г., подадена от И.Б.Б. и Д.И.Б., чрез адв. И.М., против решение
№ 260000/07.01.2021 г., по в. гр. д. № 545/2020 г. по описа на АС - Пловдив.
Разпореждането подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването с частна жалба, съобразно чл. 274, ал. 1 и 2 от ГПК, пред Върховния касационен съд.
АПЕЛАТИВЕН СЪДИЯ: