Определение № 729 от 05.03.2020, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно търговско дело 162/2020
- Вид
- Определение № 729
- Подписан
- 05.03.2020
- Състав
- ЖАНА ИВАНОВА МАРКОВА КОЛЕВА, ТОНИ КРЪСТЕВ, ДЕСИСЛАВА ГЕОРГИЕВА ЖЕКОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л
Е Н И Е
№ ……………./……….03.2020 г.
Гр. Варна
ВАРНЕНСКИ ОКРЪЖЕН СЪД, ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ, ЧЕТВЪРТИ ВЪЗЗИВЕН СЪСТАВ, в закрито заседание проведено на втори март през две хиляди и двадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЖАНА МАРКОВА
ЧЛЕНОВЕ: ТОНИ КРЪСТЕВ
ДЕСИСЛАВА
ЖЕКОВА
Като разгледа докладваното от съдията Маркова в.т.д. № 162/2020 г. по описа на ВОС, ТО, за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е образувано по постъпила въззивна жалба вх. № 89037/02.12.2019 г. на „Водоснабдяване и канализация – Варна“ ООД, ЕИК *********, срещу Решение № 4677/01.11.2019 г., постановено по гр.д. № 15132/2018 г., на ВРС, ХХХ с.
С Определение № 448/11.02.2020 г. на жалбоподателя жалбоподателя „Водоснабдяване и канализация – Варна“ ООД, е дадена възможност за отстраняване нередовностите по въззивната жалба като представи доказателства за датата на изпращане на въззивна жалба вх. №
89037/02.12.2019 г., по поща/куриер, с оглед установяване на спазване на срока за обжалване на постановения съдебен акт. Указанията са съобщени на 19.02.2020 г. В границите на срока за изпълнение, изтекъл на 26.02.2020 г., не са постъпили доказателства за изпълнение на дадените указания. Такива доказателства не са налице и към датата на настоящото произнасяне.
По изложените съображения и на основание разпоредбата на чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, жалбата следва да бъде върната, а образуваното въззивно производство - прекратено.
Мотивиран от изложеното, съставът на
ВОС,
О П Р Е Д Е Л И:
ВРЪЩА въззивна жалба вх. №
89037/02.12.2019 г. на „Водоснабдяване и канализация – Варна“ ООД, ЕИК *********, срещу Решение № 4677/01.11.2019 г., постановено по гр.д. № 15132/2018 г., на ВРС, ХХХ с. и ПРЕКРАТЯВА производството по в.т.д. № 162/2020 г. по описа на ВОС, ТО, на осн. чл. 262, ал.
2, т. 2 ГПК.
Определението подлежи на обжалване в 1-седмичен срок от съобщаването му на страните, пред ВАпС.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: 1.
2.