Акт от 11.12.2019, Административен съд - Разград
- Съд
- Административен съд - Разград
- Дело
- 288/2019
- Подписан
- 11.12.2019
- В сила
- 28.12.2019
Цитирани разпоредби
- чл. 159, ал. 1, т. 5 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 118, ал. 1 · Кодекс за социално осигуряване
- чл. 118, ал. 3 · Кодекс за социално осигуряване
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№
135 гр. Разград, 11.12.2019 г.
РАЗГРАДСКИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД в закрито заседание на единадесети декември две хиляди и деветнадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
СВЕТЛА РОБЕВА като разгледа адм. д. № 288/2019 г., констатира следното:
Производството е по реда на чл.
118, ал. 3 КСО.
Постъпила е жалба от И. К. И. от гр. Ц. К. против Решение № 1012-16-67/1 от 07.11.2019 г. на Директора на ТП на НОИ – Разград, с което е потвърдено оспореното пред него Разпореждане № 2139-16-28 от 01.08.2019 г. на ръководителя по пенсионно осигуряване.
Оспорването е просрочено.
Съгласно чл. 118, ал. 1 КСО решението на ръководителя на териториалното поделение на Националния осигурителен институт може да се обжалва в 14-дневен срок от получаването му пред административния съд. Обжалваното решение е било получено от жалбоподателя на 14.11.2019 г., видно от приложеното известие за доставяне. 14-дневният срок по чл. 118, ал. 1 КСО е започнал да тече от 15.11.2019 г. и е изтекъл на 28.11.2019 г. – присъствен ден. Жалбата против решението е с дата 29.11.2019 г. и е изпратена на 29.11.2019 г., видно от пощенското клеймо върху приложения плик. Жалбоподателят е пропуснал законоустановения срок за обжалване на решението, поради което жалбата му не може да бъде разгледана.
По изложените съображения и на основание чл. 159, ал. 1, т. 5 АПК Разградският административен съд О
П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на
И. К. И. от гр. Ц. К. против Решение № 1012-16-67/1 от 07.11.2019 г. на Директора на ТП на НОИ – Разград, с което е потвърдено Разпореждане № 2139-16-28 от 01.08.2019 г. на ръководителя по пенсионно осигуряване, и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:/п/