Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 130490 от 16.09.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 50895/2024
Вид
Разпореждане № 130490
Подписан
16.09.2024
Състав
РАДОСЛАВ РУМЕНОВ АНГЕЛОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.410 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.411, ал.1, т.1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.413, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.78, ал.1 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 130490 гр. София, 16.09.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети септември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ като разгледа докладваното от РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ Частно гражданско дело № 20241110150895 по описа за 2024 година и за да се произнесе, съобрази следното:

Производството е по чл.410 ГПК

Постъпило е заявление по чл.410 ГПК от "С В" АД. С разпореждане № 124088/02.09.2024 г. съдът е дал указания на заявителя да внесе държавна такса в тридневен срок и в същия срок да представи доказателства за това.

Указанията са връчени на 02.09.2024 г. Срокът изтича на 06.09.2024 г. Едва с молба с вх. № 286747/11.09.2024 г. заявителят представя исканите доказателства, а платежното е от 09.09.2024 г.. Молбата е подадена на 11.09.2024 г. Съдът приема, че молбата е подадена извън указания тридневен срок, и нередовностите не са отстранени в указания срок.

Ето защо заявлението следва да се отхвърли изцяло, като нередовно, поради неотстраняване на нередовности в срок. Това не пречи на заявителя да подадена ново заявление.

По разноските:

С оглед изхода на спора, заявителят няма право на разноски по чл.78, ал.1 ГПК.

Водим от гореизложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

1

ОТХВЪРЛЯ изцяло заявление по чл.410 ГПК с вх. № 271346/26.08.2024 г., подадено от "С В" АД, като нередовно поради неотстраняване в срок на нередовности, на основание чл.411, ал.1, т.1 ГПК.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД чрез СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД по реда глава XXI ГПК, в едноседмичен срок от получаването му, на основание чл.413, ал.2 ГПК.

ПРЕПИС от разпореждането да се връчи на заявителя.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2