Решение № 261222 от 06.08.2021, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Търговско дело 472/2020
- Вид
- Решение № 261222
- Подписан
- 06.08.2021
- В сила
- 17.08.2021
- Състав
- ЕЛЕНА ТОДОРОВА РАДЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.622 · Търговски закон
- чл.632, ал.1 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 2 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 4 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 6 · Търговски закон
Р Е
Ш Е Н
И Е
Гр.София,
…… август 2021 година
В ИМЕТО
НА НАРОДА
Софийски градски съд, търговско отделение, 6-6 състав, в закрито заседание на шести август две хиляди и двадесет и първа година, в състав:
СЪДИЯ:
ЕЛЕНА РАДЕВА като разгледа докладваното от съдия Радева т.д.№472 по описа за 2020 година, на основание данните по делото и закона, за да се произнесе, взе предвид следното:
По т.д.№472/2020г. по описа на СГС, ТО, 6-6 състав, е постановено решение по чл.632, ал.1 ТЗ под №1127/31.07.2020 година. Решението е вписано по партидата на „П.– **“ ЕООД(н), ЕИК *******, на 31.07.2020 година. Срокът за възобновяване на производството е изтекъл на 31.07.2021 До изтичането на законоустановения преклузивен срок по чл. 632, ал. 2 от ТЗ., не е депозирано искане за възобновяване на производството по несъстоятелност, не са представени по делото доказателства за наличие на достатъчно имущество на дружеството в несъстоятелност или за внасяне на указаната сума, необходима за предплащане на началните разноски в производството.
Доколкото НОИ е уведомено от съда за обявяване на длъжника в несъстоятелност и задължението по чл. 632, ал. 6 от ТЗ е в тежест на длъжника, за приключване на производството по несъстоятелност по чл. 632, ал. 4 от ТЗ е от значение изтичането на законовоустановения срок, но не и дали е проведена процедура от НОИ по изземване на документи по реда на Инструкция № 5/ 30.06.2005 г. за приемане и съхраняване на разплащателни ведомости и трудовоправни документи на прекратени осигурители без правоприемник.
С оглед на горното съдът намира, че са налице предпоставките на чл. 632, ал. 4 от ТЗ, поради което следва да бъде постановено прекратяване на производството по несъстоятелност и заличаване на дружеството от Търговския регистър.
Водим от горното и на основание чл.632,ал.4 от ТЗ съдът
Р
Е Ш И:
ПРЕКРАТЯВА производството по т.д.№472/2020г. по описа на СГС, ТО, 6-6 състав.
ПОСТАНОВЯВА заличаване на „П.– **“
ЕООД(н), ЕИК ******* - гр.София от ТРРЮЛНЦ.
Решението подлежи на вписване в ТРРЮЛНЦ на основание чл.622 ТЗ и може да се обжалва пред Софийски апелативен съд в 7-дневен срок от вписването.
СЪДИЯ: