Определение № 990 от 03.02.2020, Районен съд - Бургас
- Съд
- Районен съд - Бургас
- Дело
- Гражданско дело 10767/2019
- Вид
- Определение № 990
- Подписан
- 03.02.2020
- В сила
- 25.02.2020
- Състав
- НЕВЕНА ИВАНОВА КОВАЧЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
№ 03.02.2020 година град
Бургас
Бургаският районен съд
XXXVIII – ми граждански състав
На трети февруари две хиляди и двадесета година В закрито заседание в следния състав:
Председател:
Невена Ковачева
Като разгледа гр. д. № 10767/2019 г. по описа на Бургаския районен съд, докладвано от съдията Ковачева, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е образувано по искова молба, подадена от И.А.А. срещу М.С.А..
С разпореждане от 27.12.2019 г. съдът е оставил без движение исковата молба, като е предоставил възможност на ищеца в едномесечен срок от съобщението да отстрани нередовностите й, надлежно посочени в съдебния акт. Изрично посочено в разпореждането е, че при неизпълнение на указанията в срок исковата молба ще бъде върната. Разпореждането е съобщено на ищеца на 20.01.2020 г., но по делото не е представено доказателство за внесена държавна такса, срокът за което е изтекъл на 27.01.2020 г. Т.е. към настоящия момент срокът за отстраняването на нередовността е изтекъл и същата не е отстранена, поради което съдът намира, че исковата молба следва да бъде върната, а делото – прекратено.
Мотивиран от горното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК
Р А З П О Р Е Д И:
ВРЪЩА исковата молба, подадена от И.А.А. срещу
М.С.А., по която е образувано гр. д. № 10767/2019 г. по описа на Бургаския районен съд.
ПРЕКРАТЯВА производството по гражданско дело № 10767/2019 г. по описа на
Бургаския районен съд.
Препис от разпореждането да се връчи на ищеца.
Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Бургаския окръжен съд в едноседмичен срок от връчването му.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: