Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 990 от 03.02.2020, Районен съд - Бургас

Съд
Районен съд - Бургас
Дело
Гражданско дело 10767/2019
Вид
Определение № 990
Подписан
03.02.2020
В сила
25.02.2020
Състав
НЕВЕНА ИВАНОВА КОВАЧЕВА

Цитирани разпоредби

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

№ 03.02.2020 година град

Бургас

Бургаският районен съд

XXXVIII – ми граждански състав

На трети февруари две хиляди и двадесета година В закрито заседание в следния състав:

Председател:

Невена Ковачева

Като разгледа гр. д. № 10767/2019 г. по описа на Бургаския районен съд, докладвано от съдията Ковачева, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по искова молба, подадена от И.А.А. срещу М.С.А..

С разпореждане от 27.12.2019 г. съдът е оставил без движение исковата молба, като е предоставил възможност на ищеца в едномесечен срок от съобщението да отстрани нередовностите й, надлежно посочени в съдебния акт. Изрично посочено в разпореждането е, че при неизпълнение на указанията в срок исковата молба ще бъде върната. Разпореждането е съобщено на ищеца на 20.01.2020 г., но по делото не е представено доказателство за внесена държавна такса, срокът за което е изтекъл на 27.01.2020 г. Т.е. към настоящия момент срокът за отстраняването на нередовността е изтекъл и същата не е отстранена, поради което съдът намира, че исковата молба следва да бъде върната, а делото – прекратено.

Мотивиран от горното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК

Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА исковата молба, подадена от И.А.А. срещу

М.С.А., по която е образувано гр. д. № 10767/2019 г. по описа на Бургаския районен съд.

ПРЕКРАТЯВА производството по гражданско дело № 10767/2019 г. по описа на

Бургаския районен съд.

Препис от разпореждането да се връчи на ищеца.

Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Бургаския окръжен съд в едноседмичен срок от връчването му.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: