Разпореждане № 284639 от 15.10.2021, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 1030/2020
- Вид
- Разпореждане № 284639
- Подписан
- 15.10.2021
- Състав
- ЗДРАВКА АНГЕЛОВА ИВАНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 280 и сл. · Граждански процесуален кодекс
- чл. 280, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 285 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 286, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 286, ал. 1, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 286, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 63, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
Р
А З П
О Р Е
Ж Д А
Н Е № …… гр. София, 15.10.2021 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ВЪЗЗИВНО
ОТДЕЛЕНИЕ, ІV - „Д” състав, в публично съдебно заседание на петнадесети октомври през две хиляди двадесет и първа година, като разгледа докладваното от съдия З. Иванова в. гр. д. № 1030 по описа за 2020 год. и за да се произнесе, намира следното :
Производството е по реда на чл. 280 и сл. ГПК.
Постъпила е касационна жалба от адв. З., като пълномощник на наследниците на ответника В.А.Д., срещу решение № 263932/15.06.2021 г. постановено по настоящото дело.
С разпореждане от 23.07.2021 г. на адвокат З. са дадени указания за отстраняване нередовност на касационната жалба, по смисъла на чл. 284, вр. с чл. 285 ГПК, за представяне на надлежно пълномощно от наследниците на ответницата В.А.Д., за която се установява, от доказателствата приложени едва към касационната жалба, че е починала още на 15.08.2018 г. и от чието име адв. З. е подала на
27.09.2018 г. и въззивната жалба по настоящото дело
Към подаданета от адв. З. касационна жалба е приложено удостоверение за наследници В.А.Д., от което е видно, че наследниците на лицето са съпруг – Марин Петров Дечев, и деца – Марина Маринова Иванова и Ц. Маринова Д.. Пълномощното приложено към касационната жалва е само от един от наследниците на починалото лице – Ц.Д..
Указанията са редовно съобщени на адв. З. на 01.09.2021 г., като на 08.09.2021 г., в рамките на срока, тя е поискала удължаване на срока за изпълнението им.
С разпореждане от 20.09.2021 г., на основание чл. 63, ал. 2 ГПК, съдът е удължил срока с един месец от изтичане на предходния срок, което е станало на 08.09.2021 г.
Съдията – докладчик констатира, че предоставения удължен срок е изтекъл на 08.10.2021 г., като нито към този момент, нито към настоящия указанията на съда са изпълнени редовно.
Тъй като по смисъла на чл. 286, ал. 1 ГПК, въззивният съд следи за допустимостта на касационното обжалване съгласно чл. 280, ал. 2 ГПК, в случай на констатирана нередовност на касационната жалба, която не е отстранена в срок, жалбата е недопустимо заведена и следва да се върне от въззивния съд, на основание чл. 286, ал. 1, т. 2 ГПК.
Водено от горното, съдът
Р
А З П
О Р Е Д И :
ВРЪЩА касационна жалба вх.
339499/22.07.2021 г., подадена от адв. З., като пълномощник на наследниците на ответника В.А.Д. срещу решение № 263932/15.06.2021 г. постановено по в. гр. д. № 1030/2020 г. на СГС, ІV Д с-в.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва в едноседмичен срок от съобщението до страната, че е изготвено пред САС, на основание чл. 286, ал. 2 ГПК.
СЪДИЯ ДОКЛАДЧИК :