Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 55 от 12.01.2023, Административен съд - Враца

Съд
Административен съд - Враца
Дело
Административно дело 693/2022
Вид
Разпореждане № 55
Подписан
12.01.2023
В сила
21.02.2023
Състав
МИГЛЕНА РАДЕНКОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 138 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 151, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 61, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс

Р А З П О Р Е Ж Д А Н

Е

№ 55 гр.Враца,

12.01.2023 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД

ВРАЦА, V състав, в закрито заседание на 12.01.2023 г. през две хиляди двадесет и трета година в състав:

АДМ.

СЪДИЯ: МИГЛЕНА РАДЕНКОВА като разгледа докладваното от съдия РАДЕНКОВА адм. дело № 693/2022 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по жалба на В.П.М.,***.

С разпореждане от 15.11.2022 г. съдът е констатирал нередовности при подаване на жалбата, поради което е оставил без движение производството по делото.

На жалбоподателя са дадени указания да отстрани допуснатите нередовности, като в 7-дневен срок от уведомяването да отстрани допуснатите нередовности при депозиране на жалбата като: с писмена молба, с препис за ответната/ответните страна/страни посочи: 1. в какво точно се състои искането му до съда; 2. кой е ответник по иска; 3. дали обжалва административен акт, действие или бездействие; 4. кой е неговият автор (административен орган или орган по изпълнението); 5. какви са неговите пороци; 6. В случай, че оспорва административен акт – да посочи подлежащият на оспорване акт и защо оспорващия счита оспорения акт за незаконосъобразен и какво е искането му от съда; 7. внесе по сметка на АдмС-Враца д.т. в размер на 10,00 лева и представи вносната бележка в деловодството на съда; 8. В случай, че предявява иск за вреди да посочи размера на претендираните вреди и да уточни характера на същите – имуществени или неимуществени.

Жалбоподателят изрично е предупреден за последиците при неизпълнение на указанията.

Съобщението с така дадените указания е връчено на лицето лично, на 17.11.2022 г. – четвъртък.

При така установеното от фактическа страна, съдът намира следното:

Съгласно разпоредбата на чл. 60, ал. 5 от ГПК, срокът който се брои на дни, се изчислява от деня, следващ този, от който започва да тече срокът, и изтича в края на последния ден. В случая определения срок за изпълнение на дадените указания, съобразно чл. 60, ал. 5 и чл. 61, ал. 2 от ГПК, е изтекъл на 24.11.2022 г. – четвъртък.

Съдът констатира, че дадените указания не са изпълнени нито в определения срок, нито до настоящият момент.

С оглед изложеното, съдът счита, че са налице условията в разпоредбата на чл. 158, ал. 3 от АПК за оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на производството по делото, поради неотстраняване в указания срок на нередовностите на жалбата.

Препис от настоящото разпореждане следва да се изпрати на оспорващия, на основание чл. 138 от АПК.

Водим от гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 вр. чл. 158, ал. 1 и чл. 151, т. 3 от АПК съдът

Р А З П О Р Е Д И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на В.П.М.,***.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 693/2022 г. по описа на АС-Враца.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред тричленен състав на АдмС - Враца, в 7-дневен срок от уведомяване на страната, на която на основание чл. 138 от АПК да се изпрати препис от същото.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ: