Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 273518 от 04.12.2020, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 14374/2019
Вид
Разпореждане № 273518
Подписан
04.12.2020
Състав
ВИОЛЕТА ТОДОРОВА КОЖУХАРОВА

Цитирани разпоредби

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

№

.../…, гр.

Варна

ВАРНЕНСКИ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, тридесет и пети състав, в закрито заседание, проведено на четвърти декември, две хиляди и двадесета, в състав:

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: ВИОЛЕТА КОЖУХАРОВА като разгледа докладваното от съдията гр. дело № 14374 по описа на Варненски районен съд за 2019 год., за да се произнесе взе предвид следното:

Постъпила е въззивна жалба вх. № 277091/ 29.10.2020 год. от З. „Л.и.“ АД, ЕИК: *, със седалище и адрес на управление *** срещу Решение № 260399/ 25.09.2020 г., постановено по гр. д. № 14374 по описа на Варненски районен съд за 2019 г., ХХХV състав.

С разпореждане от 30.10.2020 год., на жалабоподателя са дадени указания за представяне на доказателства за заплатена държавна такса в размер на 140.00 лв., по сметка на Варненски окръжен съд, дължима за предприетото въззивно обжалване с посочване на последиците от неизпълнение.

Съобщението с указанията е връчено при условията на чл. 51, ал. 1 ГПК - на сътрудник на упълномощения адвокат, на 16.11.2020 год., поради което и следва да се приеме, че същия е изтекъл на 23.11.2020 г., по арг. от чл.

60, ал. 4 ГПК.

До постановяване на настоящи съдебен акт, указанията, дадени от съда не са изпълнени.

По изложените съображения се налага извода, че в предвид пасивното процесуално поведение на страната, въззивната жалба следва да бъде върната на основание чл.

262, ал. 2, т. 2 ГПК.

Водим от горното съдът

Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА въззивна жалба вх. № 277091/ 29.10.2020 год. от З. „Л.и.“ АД, ЕИК: * срещу Решение № 260399/ 25.09.2020 г., постановено по гр. д. № 14374 по описа на Варненски районен съд за 2019 г., ХХХV състав, на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК.

Разпореждането подлежи на обжалване през Варненски окръжен съд, с частна жалба, в едноседмичен срок от съобщаването му на страните.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: