Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 124626 от 16.12.2022, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 41803/2022
Вид
Разпореждане № 124626
Подписан
16.12.2022
В сила
16.12.2022
Състав
ЙОАНА МИЛЧЕВА ГЕНЖОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.410 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.414, ал.2 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 124626 гр. София, 16.12.2022 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 140 СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети декември през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Й Г като разгледа докладваното от Й Г Частно гражданско дело № 20221110141803 по описа за 2022 година

Издадена е заповед №23029 от 12.08.2022г. за изпълнение на парично задължение по реда на чл.410 от ГПК в полза на „А св“ ЕАД срещу Н. И. К..

Препис от заповедта за изпълнение е връчен лично на длъжника на 04.11.2022г. Постъпило е възражение от длъжника срещу заповедта за изпълнение, изпратено по пощата на 06.12.2022г. Съгласно разпоредбата на чл.414, ал.2 от ГПК възражението срещу издадената заповед за изпълнение може да бъде направено от длъжника в едномесечен срок от връчването на заповедта, който не може да бъде продължаван. В случая срокът за възражение по чл.414, ал.2 от ГПК е изтекъл на 05.12.2022г. (понеделник, присъствен ден), поради което подаденото на 06.12.2022г. възражение от длъжника се явява просрочено. Поради изложеното и на основание чл.416 от ГПК съдът приема, че заповедта за изпълнение е влязла в сила и въз основа на нея следва да бъде издаден изпълнителен лист.

По изложените мотиви, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ДА СЕ ИЗДАДЕ изпълнителен лист.

Да се направи надлежна бележка за издаването на изпълнителния лист върху заповедта за изпълнение.

Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред СГС в 1 двуседмичен срок, който за заявителя тече от връчване на разпореждането, а за длъжника – от връчване на поканата за доброволно изпълнение.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2