Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 24.08.2023, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
449/2023
Подписан
24.08.2023

Цитирани разпоредби

  • чл.145 и сл. · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.151 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 862 гр. Русе, 24.08.2023 г.

В ИМЕТО

НА НАРОДА

Административен съд –Русе, VІІІ-ми състав, в закрито съдебно заседание на 24 август през 2023 година в състав:

Съдия: РОСИЦА БАСАРБОЛИЕВА като разгледа докладваното от съдията БАСАРБОЛИЕВА адм. дело № 449 по описа за 2023 год., за да се произнесе, съобрази:

Производството е по чл.158, ал.3 от АПК вр. чл.145 и сл. от АПК.

Образувано е по жалба на Т.Г. *** против Заповед №4581з-1758 от 13.07.2023 г. на Ректора на ЦСПП-Варна при АМВР.

С определение от з.з. на 03.08.2023 г. жалбата на Г. е оставена без движение поради констатирани нередовности /л.3 от делото/. На жалбоподателя са дадени конкретни указания за отстраняване на нередовностите - да внесе по сметка на АС-РУСЕ държавна такса в размер на 10 лева и да представи доказателства за това; да означи коректно обжалвания административен акт с номер и орган-издател, тъй като заявените в жалбата номер и орган несъответстват на представената с преписката като обжалвана заповед с адресат жалбоподателя и да представи препис от жалбата и уточнението към нея по т.2 за връчване на ответната страна.

Съобщението е връчено редовно на оспорващия, лично на 11.08.2023 г. на посочения в жалбата адрес /съобщение на л.4 от делото/. Седмодневният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 18.08.2023 г., присъствен ден. В определения законен срок жалбоподателят не е изпълнил указанията на съда, респ. не е привел жалбата в съответствие с изискванията за редовност по чл.150 и чл.151 от АПК. Жалбата се явява нередовна и образуваното въз основа на нея съдебно производство следва да бъде прекратено.

Водим от горното и на основание чл.158, ал.3 АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата Т.Г. *** против Заповед №4581з-1758 от 13.07.2023 г. на Ректора на ЦСПП-Варна при АМВР.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д. №449/2023 год. по описа на АС-Русе.

Определението подлежи на обжалване пред ВАС в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

СЪДИЯ: