Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 08.06.2023, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
660/2023
Подписан
08.06.2023

Цитирани разпоредби

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ПЛОВДИВ

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 1461 гр. Пловдив, 08 юни 2023 год.

В ИМЕТО НА

НАРОДА

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД - ПЛОВДИВ, в закрито заседание на осми юни през две хиляди двадесет и трета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ТАТЯНА ПЕТРОВА като разгледа докладваното от председателя ТАТЯНА ПЕТРОВА административно дело № 660 по описа за 2023 год. на Пловдивския административен съд, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството пред Пловдивския административен съд е образувано по жалба, предявена от З.К.З., с посочен в жалбата адрес ***.

Пловдивският административен съд, като обсъди данните по делото намира за установено следното:

С разпореждане на съда от 15.03.2023 г. производството по подадената жалба е оставено без движение с указание в 7-дневен срок от получаване на съобщението жалбоподателят:

Да посочи дали оспорва

Заповед № ЗСП/Д-РВ-ПМ/4/25.01.2023 г. издадена от Директора на ДСП – Първомай, потвърдена с Решение № 16-РД06-0011/22.02.2023 г. на Директора на РДСП Пловдив.

В случай, че се оспорва друг административен акт, същият следва да се индивидуализира с номер, дата и издател; Да посочи какво е искането му отправено до съда – за отмяна или изменение на оспорения административен акт. Изрично е указано на жалбоподателя, че при неотстраняване на нередовностите в указания срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено.

За нередовността на жалбата и съответно действията, които следва да се предприемат за нейното изправяне, както и за последиците при неизпълнение на указанията на Съда, на 15.03.2023 г. е изпратено съобщение на З.К.З., на посочения в жалбата адрес, което се е върнало в цялост с отбелязване: „лицето не беше намерено на адреса, нито някой друг, който да получи съобщението“.

В тази връзка е извършена справка за настоящ и постоянен адрес на лицето, от която е установено, че адресът на жалбоподателя З.К.З. ***, поради което на 03.05.2023 г. е разпоредено от Съда повторно връчване на съобщението на посочения адрес, като при необходимост се приложи включително и реда за връчване по чл. 18а, ал. 9 от АПК.

На 03.05.2023 г. повторно е изпратено съобщение до жалбоподателя З. на същия адрес, ведно с уведомление по чл. 18а, ал. 9 от АПК, което е залепено на 22.05.2023 г. на входната врата на имота, тъй като К. не е намерен на адреса, нито е намерено лице, което е съгласно да получи съобщение.

Срокът за отстраняване нередовностите на жалбата е изтекъл на 29.05.2023 г. включително, като до настоящия момент същите не са отстранени.

При това положение, Съдът намира, че жалбата като нередовна следва на основание чл. 158, ал. 3 от АПК да бъде оставено без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Водим от горното, на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, Пловдивският административен съд, ІІ отделение, ХVІІ състав

О П

Р Е Д

Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба, предявена от „З.К.З., с посочен в жалбата адрес ***.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 660/2023 г. по описа на Пловдивския административен съд.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в седемдневен срок от съобщението до страните.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ: