Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 118694 от 29.07.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 39214/2025
Вид
Разпореждане № 118694
Подписан
29.07.2025
В сила
29.07.2025
Състав
РАДОСЛАВ РУМЕНОВ АНГЕЛОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.131 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.23 · Тарифа за държавните такси, събирани от съдилищата по Гражданския процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 118694 гр. София, 29.07.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети юли през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ като разгледа докладваното от РАДОСЛАВ Р. АНГЕЛОВ Гражданско дело № 20251110139214 по описа за 2025 година и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.63 ГПК

Разпореждането с указания е връчено на ищеца на 14.07.2026 г., поради което срокът за отстраняване на нередовности изтича на 28.07.2026 г.

Постъпила е молба преди този срок за продължаване на срока за отстраняване на нередовности. Съгласно чл.63, ал.2 ГПК срокът следва да започва от изтичане на първоначалния, а именно 29.07.2025 г. Молбата за продължаване на срока е основателна. Следва да се продължи с един месец, тъй като съдът приема, че този срок е подходящ на ищеца да уточни кои са ответниците и да посочи каква сума претендира срещу всеки един от тях. Така срокът изтича на 29.08.2025 г.

Воден от горното, СЪДЪТ

РАЗПОРЕДИ:

ПРОДЪЛЖАВА срока за отстраняване на нередовности с нов едномесечен срок, считано от изтичане на първоначалния, а именно 29.07.2025 г., който нов срок изтича на 29.08.2025 г., на основание чл.63 ГПК.

ДА СЕ ИЗДАДАТ съдебни удостоверения, след представяне на такса по чл.23 ТДТССГПК и след представяне на проект за такива.

УКАЗВА на ищеца, че ако представи по-рано книжата, по-рано ще се 1 приложи процедурата по чл.131 ГПК.

ДЕЛОТО да се докладва на съдия - докладчик след изтичане на срок и при постъпване на книжа

РАЗПОРЕЖДАНЕТО е окончателно и не подлежи на обжалване.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2