Определение № 22401 от 30.05.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 48914/2023
- Вид
- Определение № 22401
- Подписан
- 30.05.2024
- Състав
- ЕЛИ ДИМИТРОВА АНАСТАСОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 22401 гр. София, 30.05.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 32 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесети май през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА като разгледа докладваното от ЕЛИ Д. АНАСТАСОВА Гражданско дело № 20231110148914 по описа за 2023 година
Производството по делото е образувано по искова молба от Т. Б. А..
При извършване на служебна проверка относно допустимостта производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното: на
С разпореждане от 05.09.2023г. съдът е дал указания на ищеца за отстраняване на констатирани в исковата молба нередовности. Указанията на съда и неблагоприятните последици от неизпълнението им са съобщени на ищеца на 25.03.2024г., видно от извършеното отбелязване /л. 20/. При това положение, едномесечният срок, даден с разпореждането от 05.09.2023г. е изтекъл на 03.05.2024г.
В указания му срок, а и към настоящия момент, ищецът не е изпълнил дадените му указания. Предвид констатираното неизпълнение и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да се върне като нередовна, а производството по делото – да се прекрати.
С оглед изложените мотиви, СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 32 С-В:
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА исковата молба с вх. № ********/01.09.2023г., подадена от Т. Б. А., с ЕГН **********.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 48914/2023г. по описа на СРС, I ГО, 32 с-в.
Определението може да се обжалва с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца пред Софийски градски съд.
1
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2