Определение № 136 от 21.01.2021, Административен съд - Плевен
- Съд
- Административен съд - Плевен
- Дело
- Административно дело 10/2021
- Вид
- Определение № 136
- Подписан
- 21.01.2021
- В сила
- 30.01.2021
- Състав
- ЦВЕТЕЛИНА АЛЕКСАНДРОВА КЪНЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 136 гр.Плевен, 21.01.2021 год.
Административен съд - гр.Плевен, ІV-ти състав, в закрито съдебно заседание на двадесет и първи януари две хиляди двадесет и първа година, в състав:
Председател:
Цветелина Кънева като разгледа докладваното от съдията Кънева адм. дело № 10/2021 г. по описа на Административен съд – Плевен, за да се произнесе, взе предвид следното:
С писмо от Община Плевен в Административен съд Плевен е изпратена жалба от Н.И.В., адресирана до Районна прокуратура-Плевен, в която се сочи, че се обжалва съобщение №ТСУ-94Р-2784-1/29.09.2020г. с доводи, че този документ е с невярно съдържание и се моли да бъде назначена комисия, която да установи моментното състояние на гараж №2.
Съдът е приел жалбата за нередовна и с определение от
07.01.2021г. е указал на оспорващия, в 7-мо дневен срок, да посочи изрично дали жалбата се поддържа пред Административен съд Плевен, тъй като е адресирана до РП-Плевен, и ако се поддържа, да посочи срещу кой индивидуален административен акт е подадена и в какво се състоят неговите пороци, както и да посочи какво се иска от съда и да представи документ за внесена по сметка на Административен съд Плевен държавна такса в размер на 10лева.
Лицето е предупредено за последиците от неизпълнение на дадените указания.
Съобщението за оставяне без движение е връчено лично на 08.01.2021г. на М.В.– съпруга, със задължение да предаде, като указаният 7-мо дневен срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 15.01.2021г. (петък-работен ден). В дадения срок и до настоящия момент от страна на оспорващия не са изпълнени указания на съда, включително по делото не е представен документ за внесена държавна такса. В тази връзка следва да се посочи, че при проверка в счетоводството на съда се установява, че такава не е и внесена към дата 21.01.2021г., поради което жалбата е нередовна. Съгласно чл.158 ал.3 от АПК, ако нередовностите по жалбата не бъдат отстранени, същата се оставя без разглеждане, а производството по делото се прекратява. Ето защо жалбата на В. като нередовна следва да бъде оставена без разглеждане.
Воден от горното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Н.И.В., адресирана до Районна прокуратура-Плевен, в която се сочи, че се обжалва съобщение №ТСУ-94Р-2784-1/29.09.2020г.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.дело №10 по описа за 2021 г. на Административен съд-Плевен.
Определението подлежи на оспорване с частна жалба пред Върховен административен съд, чрез Административен съд-Плевен, в 7-дневен срок от получаване на съобщението.
Препис от определението да се изпрати на Н.В. ***.
СЪДИЯ:/П/