Разпореждане № 260214 от 22.04.2021, Окръжен съд - Шумен
- Съд
- Окръжен съд - Шумен
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 40/2021
- Вид
- Разпореждане № 260214
- Подписан
- 22.04.2021
- Състав
- КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕВ МОЛЛОВ
Цитирани разпоредби
- чл.274, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
Р А
З П О
Р Е Ж
Д А Н Е №
260214 гр. Шумен, 22.04.2021 г.
Шуменски окръжен съд в закрито заседание на двадесет и втори април, две хиля- ди двадесети първа година в състав:
ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: Константин Моллов
Като разгледа докладваното от съдията В. ч.гр. дело № 40 по описа за 2021 година, за да се произнесе взе предвид следното:
С разпореждане от
29.03.2021 г. по в.ч.гр.д.№ 40/2021 г., ШОС е оставил без движение депозирани от Р.Д.Р. молби вх.№№ 261196/04.03.2021 г.; № 261207/05.03.2021 г., след връщането им от ВКС за администриране, с разпореждане № 73 от 23.03.2021 г. на председателя на ІV г.о. ГК.
С разпореждането на Р. е указано в едноседмичен срок от получаване на съобщението да уточни изрично срещу кой съдебен акт подава молбите. В случай, че обжалва Определение № 260134/26.02.2021 г. по в.гр.д.№ 40/2021 г. на Шуменски окръжен съд, да конкретизира в коя част обжалва определението /доколкото същото има три диспозитива/. Да посочи какви са оплакванията му и какви са исканията му. Към преписката да приложи подписани документи в оригинал, или при подписване с електронен подпис, да приложи електронен файл за проверка валидността на електронния подпис. Посочени са и последиците при неизпълнение в срок на указанията.
На жалбоподателя е съобщено за указанията, съответно последиците от неизпълнението им на 30.03.2021 г. с връчване на препис от разпореждането на ШОС и това на ВКС /доколкото молбите-жалби са подадени лично от Р./. Препис от разпореждането на ШОС и ВКС, с указанията, е връчено и на назначения на Р. особен представител - адв.
М.М.. на 06.04.2021 г.
В рамките на указания срок, който е изтекъл най-късно на 13.04.2021 г. /ако за начало на срока се приеме по-късното връчване - на особения представител/, са постъпили документи, наименовани Молба за подаване на частна жалба от Р.Д.Р., срещу Определение № 260134/26.02.2021 г. по в.гр.д.№ 40/2021 г. на Шуменски окръжен съд, постъпили на електронната поща на ВКС, с вх.№№ 2858/05.04.2021 г.; 2859/05.04.2021 г.; и 2921/06.04.2021 г. по описа на ВКС, и изпратени на ШОС за окомплектоване с делото и за администриране.
Видно от приложените документи указанията на ШОС не са изпълнени. Дори да се приеме, че са отстранени частично нередовностите на молбите /частни жалби/, а именно: посочване кой обжалваемия акт и в коя част се обжалва – изцяло Определение № 260134/26.02.2021 г. по в.гр.д.№ 40/2021 г. на Шуменски окръжен съд /доколкото в молбите определението е възпроизведено в цялост/, и в какво се състои искането - неговата отмяна, то тези молби /частни жалби/ отново не са подписани, нито саморъчно, нито с електронен подпис. Ето защо не е изпълнено изискването молбите /частни жалби/ да бъдат подписани от жалбоподателя, или по делото да се представят подписани документи в оригинал /от Р. или от особения представител адв. М./, или документите да се подпишат с електронен подпис, с приложен електронен файл за проверка валидността на електронния подпис.
Предвид гореизложеното депозираните от Р.Р. молби /частни жалби/ следва да му бъдат върнати, поР. неотстраняване в срок на нередовностите им.
Водим от горното, съдът
Р А
З П О
Р Е Д
И :
ВРЪЩА на Р.Д.Р., живущ в САЩ, Н.Й.., молби /частни жалби/ с вх.№№ 261196/04.03.2021 г.; №
261207/05.03.2021 г.; № 261267/08.03.2021 г.; № 261268/09.03.2021 г., всички срещу Определение №
260134/26.02.2021 г. по в.гр.д.№ 40/2021 г. на Шуменски окръжен съд.
Разпореждането може да се обжалва с частна жалба, в едноседмичен срок от връчването му на осн. чл.274, ал.2 ГПК пред Апелативен съд гр. Варна.
ОКРЪЖЕН
СЪДИЯ: