Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 28751 от 02.03.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 5190/2023
Вид
Разпореждане № 28751
Подписан
02.03.2023
Състав
СВЕТОСЛАВ ТИХОМИРОВ СПАСЕНОВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 28751 гр. София, 02.03.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 160 СЪСТАВ, в закрито заседание на втори март през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: СВЕТОСЛАВ Т. СПАСЕНОВ като разгледа докладваното от СВЕТОСЛАВ Т. СПАСЕНОВ Частно гражданско дело № 20231110105190 по описа за 2023 година Производството е по чл. 410 и сл. ГПК

Съдът е сезиран със заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл. 410 ГПК вх. № 24831/30.01.2023 г. /с дата на пощенско клеймо 27.01.2023 г./, подадено от името на Б.Д.К. ООД срещу К. Д. Г., ЕГН **********.

С разпореждане № 17279 от 07.02.2023 г. съдът е оставил без движение заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл. 410 ГПК вх. № 24831/30.01.2023 г. /с дата на пощенско клеймо 27.01.2023 г./, подадено от името на Б.Д.К. ООД срещу К. Д. Г., ЕГН **********, като е указал на заявителя, в 3-дневен срок от получаване на препис от настоящото разпореждане да посочи как се формира сумата, претендирана като главница в размер на 2115,04 лева и какви суми са включени в нея, доколкото в заявлението се посочва, че на длъжника К. Д. Г., ЕГН ********** е отпусната сума в размер на 1300 лева по договор за потребителски кредит № max_300818562/15.08.2022 г., а в заявлението се претендира сума за главница в по-голям от този размер – 2115,04 лева.

Препис от разпореждането е надлежно връчен на заявителя на посочения по делото съдебен адрес на 16.02.2023 г. Тридневният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 20.02.2023 г., като и понастоящем указанията не са изпълнени.

Ето защо настоящата съдебна инстанция намира, че указанията за отстраняване на нередовностите не са изпълнени в срок (а и понастоящем), поради което заявлението следва да бъде отхвърлено.

1

Така мотивиран, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ОТХВЪРЛЯ заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл.

410 ГПК вх. № 24831/30.01.2023 г. /с дата на пощенско клеймо 27.01.2023 г./, подадено от името на Б.Д.К. ООД срещу К. Д. Г., ЕГН **********.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчване на препис на заявителя.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2