Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260102 от 15.02.2021, Районен съд - Пазарджик

Съд
Районен съд - Пазарджик
Дело
Гражданско дело 8/2020
Вид
Определение № 260102
Подписан
15.02.2021
В сила
06.08.2021
Състав
ДИМИТЪР ПЕТКОВ ЧАРДАКОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.344, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.76 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е

Н И Е

ПАЗАРДЖИШКИ РАЙОНЕН СЪД, гражданска колегия, в закрито заседание на 15.02.2021г., в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: Димитър

Чардаков

Като разгледа гр.д. №8/2020г. по описа на съда и за да се произнесе прие следното:

Производството е за съдебна делба във фазата по допускане на делбата, като все още не е постановено решение по чл.344, ал.1 ГПК.

С разпореждане от 12.01.2021г. съдът е оставил без движение исковата молба на „Фермер България“ ЕООД против н-ци на Стоян М. Вакарелски, като е дал едноседмичен срок на ищеца да внесе в сметката на съда 750лв. - депозит за назначаване на особен представител на трима от ответниците на основание чл.47, ал.6

ГПК. Съобщението за това е връчено на ищеца на 18.01.2021г., а срокът е изтекъл на 25.01.2021г. До момента не са представени доказателства да е изпълнено даденото разпореждане, нито е постъпила молба за продължаване на срока.

По аргумент от чл.76 ГПК, разноските за възнаграждението на особения представител на ответника следва да се внесат предварително – преди да се извърши процесуалното действие, за което са предназначени средствата. В случая то е да се назначи особен представител на ответника, без който производството по делото не може да продължи. Затова исковата молба следва да се върне на ищеца, а производството по делото да се прекрати.

Затова съдът и на основание чл.129, ал.3 от ГПК

О П Р Е Д

Е Л И:

ВРЪЩА исковата молба по чл.34 ЗС на „Фермер България“ ЕООД против н-ци на Стоян М. Вакарелски и ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №8/2020г. по описа на РС - Пазарджик.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Окръжен съд – гр.Пазарджик с частна жалба в

1-седмичен срок от съобщаването му на ищеца.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: