Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 11.04.2022, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
120/2022
Подписан
11.04.2022
В сила
22.04.2022

Цитирани разпоредби

  • чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 151 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р

Е Д Е Л Е

Н И Е

№

11 гр. Русе, 11.04.2022 г.

Административен съд Русе, VІІ-ми състав, в закрито заседание на 11 април, през две хиляди двадесет и втора година, в състав:

СЪДИЯ: ЙЪЛДЪЗ АГУШ като разгледа докладваното от съдията адм.дело № 120 по описа за 2022г., за да се произнесе съобрази следното:

Производството е по чл. 158, ал.3 от АПК.

Образувано е по жалба на „Шелф“ ООД, със седалище гр.Русе, срещу писмо с изх.№ 94-02-15/02.03.2022г. на областен управител на Област Русе.

Съдът е констатирал нередовности на жалбата и с разпореждане от закрито съдебно заседание на 23.03.2022г. е оставил съдебното производство без движение, като е дал указания на оспорващия, в 7-дневен срок от съобщението, да отстрани нередовностите на жалбата.

Съобщението е връчено надлежно на жалбоподателя на 28.03.2022г. В 7-дневния срок по чл. 158, ал.1 от АПК от съобщаването /изтекъл на 04.04.2022г./ указанията на съда не са изпълнени, респ. жалбата не е преведена в съответствие с изискванията за редовност по чл.150 и чл. 151 от АПК.

Жалбата на „Шелф“ ООД, със седалище гр.Русе, срещу писмо с изх.№ 94-02-15/02.03.2022г. на областен управител на Област Русе е нередовна, поради което на това основание не подлежи на разглеждане.

Водим от горното и на основание чл. 158, ал.3 АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „Шелф“ ООД, със седалище гр.Русе, срещу писмо с изх.№ 94-02-15/02.03.2022г. на областен управител на Област Русе.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д.№ 120/2022г. по описа на АС Русе.

Определението подлежи на обжалване пред ВАС в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

СЪДИЯ: