Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 139 от 25.02.2026, Апелативен съд - София

Съд
Апелативен съд - София
Дело
Въззивно търговско дело 104/2026
Вид
Определение № 139
Подписан
25.02.2026
В сила
25.02.2026
Състав
Иван Иванов , Васил Василев, Михаил Малчев

Цитирани разпоредби

  • чл.259,ал.1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 267 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 139 гр. София, 25.02.2026 г.

АПЕЛАТИВЕН СЪД - СОФИЯ, 6-ТИ ТЪРГОВСКИ, в закрито заседание на двадесет и пети февруари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Председател: Иван Иванов

Членове:

Васил Василев

Михаил Малчев като разгледа докладваното от Васил Василев Въззивно търговско дело № 20261001000104 по описа за 2026 година

Производството е по реда на чл. 267 от ГПК.

Делото е образувано по въззивна жалба с вх.№275 965/30.10.25г. подадена от „БУРГАС ИНВЕСТ 2015“АД с ЕИК 204185274 и „МОНОЛИСТРОЙ -3“ЕООД с ЕИК 200827646, чрез пълномощника адв. Г. С. Н. против Решение от 01.09.2025г. на СГС по т.д. № 154/2021г.

Делото е образувано и по въззивна жалба с вх.№276 164/04.11.25г. от „МОНОЛИТСТРОЙ - 3“ ЕООД, ЕИК 200827646, със седалище и адрес на управление: гр.

София, бул./ул. Александър Стамболийски № 7, ет. 1, представлявано от Управителя М. А.

В., ЕГН ********** против посоченото по-горе решение.

Настоящия съдебен състав счита,че втората посочена въззивна жалба с вх.

№276 164/04.11.25г. е изпратена на САС без,от страна на СГС,да е извършено надлежно администриране на същата с оглед разпоредбата на чл.259,ал.1 от ГПК.

Видно от съобщението /лист 282/ ,с което е изпратен препис от решениетто на СГС на двете дружества жалбоподатели,същото е получено от адв.Г. Н. на 16.10.25г. поради което срокът за обжалване на решението изтича на 30.10.25г. /четвъртък/. Жалба с вх.№275 965/30.10.25г. е подадена в срока за обжалване,поради което правилно е администрирана и изпратена на САС. Въззивна жалба с вх.№276 164/04.11.25г. е входена /лист 30 от делото на САС/ в „Еконт“ на 03.11.25г. което е втория работен ден след изтичането на срока за обжалване.

С оглед на горното производството по настоящето дело следва да бъде прекратено,а делото следва да бъде изпратено на СГС,който следва да администрира надлежно въззивна жалба с вх.№276 164/04.11.25г. с оглед разпоредбата на чл.259,ал.1 от ГПК.

1

Водим от горното съдът

ОПРЕДЕЛИ:

Прекратява производството по делото.

Делото да бъде изпратено на СГС,който следва да администрира надлежно въззивна жалба с вх.№276 164/04.11.25г. с оглед разпоредбата на чл.259,ал.1 от ГПК.

Определението не подлежи на обжалване.

Препис от определението да се изпрати на страните за сведение.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2