Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 265095 от 01.11.2021, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Търговско дело 656/2021
Вид
Определение № 265095
Подписан
01.11.2021
В сила
11.11.2021
Състав
ДИЛЯНА ГОСПОДИНОВА ГОСПОДИНОВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е гр. София, 01.11.2021 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, Търговско отделение, VI – 17 състав, в закрито заседание на първи ноември две хиляди и двадесет и първа година, в следния състав:

СЪДИЯ: ДИЛЯНА ГОСПОДИНОВА като разгледа докладваното от съдията т.д. № 656 по описа на СГС за 2021 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

С разпореждане, постановено на 29.04.2021 г. по настоящото дело, съдът е констатирал, че подадената жалба срещу отказ, постановен от длъжностното лице по регистрацията при Агенция по вписванията, е нередовна и е дал конкретни указания на жалбоподателя в едноседмичен срок от получаване на съобщението да отстрани нередовностите. Със същото разпореждане на страната изрично са указани и последиците от неизпълнение в срок на дадените от съда указания.

Това разпореждане е надлежно връчено на жалбоподателя по реда на чл. 38, ал. 3 ГПК на посочен от него адрес на електронна поща, като за дата на връчване при прилагане на правилото на чл. 41а, ал. 2 ГПК съдът приема 01.10.2021 г. От тази дата тече и едноседмичният срок за изпълнение на дадените от съда указания, като той изтича на 09.10.2021 г., до който ден нередовностите на подадената жалба не са отстранени, поради което тя следва да бъде върната.

Така мотивиран съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА жалба, подадена от Д.Ч.В. срещу отказ № 20210406121417/ 07.04.2021 г. на длъжностно лице по регистрацията при Агенция по вписванията.

Определението подлежи на обжалване пред Софийски апелативен съд с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя.

СЪДИЯ: