Разпореждане № 99 от 09.03.2023, Административен съд - Шумен
- Съд
- Административен съд - Шумен
- Дело
- Административно дело 393/2022
- Вид
- Разпореждане № 99
- Подписан
- 09.03.2023
- Състав
- МАРГАРИТА ЙОРДАНОВА СТЕРГИОВСКА
Цитирани разпоредби
- чл.213, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.213а, ал.1 изречение последно · Административнопроцесуален кодекс
- чл.235а · Административнопроцесуален кодекс
- чл.236 · Административнопроцесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е гр.Шумен, 09.03.2023г.
Административен съд - град Шумен, в закрито заседание на девети март две хиляди двадесет и трета година в състав:
Административен съдия: Маргарита
Стергиовска като се запозна с постъпила частна жалба с рег. № ДА-01-465/13.02.2023г. против определение № 67/26.01.2023г. по АД № 393 по описа за 2022г. на Административен съд – гр. Шумен, установи следното:
Постъпила е частна жалба от „Е.г.Ш.“ ЕООД, ЕИК ******, със седалище и адрес на управление ***, представлявано от управителя Е.Д.И., депозирана чрез упълномощен процесуален представител адв. Г.В.от ВАК, със съдебен адрес в гр.В., ул.И.В.№39, офис 1, срещу определение № 67/26.01.2023г. по АД № 393 по описа за 2022г. на ШАдмС, с което е оставена без разглеждане жалба от дружеството против Решение № 227/18.10.2022г. на Директора на ТД на НАП – В. и е прекратено производството по делото.
Частната жалба е подадена чрез надлежно упълномощен процесуален представител адв. Г.L=, в законоустановения срок.
С
Разпореждане от 15.02.2023г. съдът е оставил без движение частната жалба и е указал на частния жалбоподател в 7-дневен срок от уведомяването да изправи констатирани нередовности, като представи доказателства за внесена държавна такса.
Настоящият състав констатира, че в посочения срок, който е изтекъл на 02.03.2023г., както и към настоящия момент указанията на съда не са изпълнени.
Съдът приема, че нередовността на частната жалба не е отстранена, поради което и на основание чл.236 от АПК и чл.213а, ал.1 изречение последно от АПК, във връзка с чл.213, т.3 и чл.235а от АПК, същата следва да бъде върната.
Водим от горното съдията-докладчик
Р А З П О Р Е Д И:
ВРЪЩА частна жалба, подадена от „Е.г.Ш.“ ЕООД, ЕИК ******, срещу определение № 67/26.01.2023г. по АД № 393 по описа за 2022г. на ШАдмС, с което е оставена без разглеждане жалба от дружеството против Решение № 227/18.10.2022г. на Директора на ТД на НАП – В. и е прекратено производството по делото.
Препис от частната жалба да бъде приложен в копие по делото.
Разпореждането може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд с частна жалба, подадена от „Е.г.Ш.“ ЕООД, ЕИК ****** в седмодневен срок от получаване на съобщението.
Административен съдия: