Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 99 от 09.03.2023, Административен съд - Шумен

Съд
Административен съд - Шумен
Дело
Административно дело 393/2022
Вид
Разпореждане № 99
Подписан
09.03.2023
Състав
МАРГАРИТА ЙОРДАНОВА СТЕРГИОВСКА

Цитирани разпоредби

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е гр.Шумен, 09.03.2023г.

Административен съд - град Шумен, в закрито заседание на девети март две хиляди двадесет и трета година в състав:

Административен съдия: Маргарита

Стергиовска като се запозна с постъпила частна жалба с рег. № ДА-01-465/13.02.2023г. против определение № 67/26.01.2023г. по АД № 393 по описа за 2022г. на Административен съд – гр. Шумен, установи следното:

Постъпила е частна жалба от „Е.г.Ш.“ ЕООД, ЕИК ******, със седалище и адрес на управление ***, представлявано от управителя Е.Д.И., депозирана чрез упълномощен процесуален представител адв. Г.В.от ВАК, със съдебен адрес в гр.В., ул.И.В.№39, офис 1, срещу определение № 67/26.01.2023г. по АД № 393 по описа за 2022г. на ШАдмС, с което е оставена без разглеждане жалба от дружеството против Решение № 227/18.10.2022г. на Директора на ТД на НАП – В. и е прекратено производството по делото.

Частната жалба е подадена чрез надлежно упълномощен процесуален представител адв. Г.L=, в законоустановения срок.

С

Разпореждане от 15.02.2023г. съдът е оставил без движение частната жалба и е указал на частния жалбоподател в 7-дневен срок от уведомяването да изправи констатирани нередовности, като представи доказателства за внесена държавна такса.

Настоящият състав констатира, че в посочения срок, който е изтекъл на 02.03.2023г., както и към настоящия момент указанията на съда не са изпълнени.

Съдът приема, че нередовността на частната жалба не е отстранена, поради което и на основание чл.236 от АПК и чл.213а, ал.1 изречение последно от АПК, във връзка с чл.213, т.3 и чл.235а от АПК, същата следва да бъде върната.

Водим от горното съдията-докладчик

Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА частна жалба, подадена от „Е.г.Ш.“ ЕООД, ЕИК ******, срещу определение № 67/26.01.2023г. по АД № 393 по описа за 2022г. на ШАдмС, с което е оставена без разглеждане жалба от дружеството против Решение № 227/18.10.2022г. на Директора на ТД на НАП – В. и е прекратено производството по делото.

Препис от частната жалба да бъде приложен в копие по делото.

Разпореждането може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд с частна жалба, подадена от „Е.г.Ш.“ ЕООД, ЕИК ****** в седмодневен срок от получаване на съобщението.

Административен съдия: