Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 3316 от 21.01.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 44546/2024
Вид
Определение № 3316
Подписан
21.01.2025
Състав
СИМОНА ВАСИЛЕВА НАВУЩАНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 3316 гр. София, 21.01.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 36 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и първи януари през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: СИМОНА В. НАВУЩАНОВА като разгледа докладваното от СИМОНА В. НАВУЩАНОВА Гражданско дело № 20241110144546 по описа за 2024 година

Производство е по реда на чл. 248 ГПК.

Образувано е по молба вх. № 397495/06.12.2024 г. г., подадена от ответника за изменение на постановеното по делото решение, в частта за разноските.

В срока по чл. 248, ал. 2 ГПК насрещната страна не изразява становище.

Съдът, след като обсъди доводите на молителя и данните по делото, намира следното:

Съгласно чл. 248, ал. 1 ГПК в срока за обжалване, а ако решението е необжалваемо – в едномесечен срок от постановяването му, съдът по искане на страните може да допълни или измени постановеното решение в частта за разноските.

Решение № 20980/19.11.2024 г., е връчено на ответника на 20.11.2024 г. (л. 46 по делото). Двуседмичния срок за обжалване е изтекъл на 04.12.2024 г. Молбата за изменение на постановения съдебен акт в частта за разноските е депозирана 06.12.2024 г. Срокът по чл. 248 ГПК е преклузивен и за него съдът следи служебно, поради което подадените след срока молби следва да бъдат оставена без разглеждане, като процесуално недопустима.

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ вх. № 397495/06.12.2024 г. , подадена от ответника „Софийска вода“ АД за изменение на постановеното по делото решение 20980/19.11.2024 г. по описа на СРС, 36 гр. с-в, в частта за разноските, като процесуално недопустима.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на страните.

ПРЕПИС от определението да се връчи на страните.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1

2