Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 83643 от 12.06.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 10037/2022
Вид
Разпореждане № 83643
Подписан
12.06.2024
Състав
АСПАРУХ ЕМИЛОВ ХРИСТОВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 83643 гр. София, 12.06.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 180 СЪСТАВ, в закрито заседание на дванадесети юни през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ********************* като разгледа докладваното от ********************* Гражданско дело № 20221110110037 по описа за 2022 година

С

Разпореждане

№

46014/27.03.2024г., депозираната от

***********************, въззивна жалба е оставена без движение с указания към дружеството жалбоподател, в едноседмичен срок от получаване на съдебния акт да приложи по делото документ за внесена, по сметката на СГС, държавна такса в размер на 7261.80лв.

Разпореждането е връчено на 17.04.2024г., като определеният едноседмичен срок е изтекъл на 24.04.2024г.

В срока за изпълнение на указанията жалбоподателят е депозирал молба с правно основание чл. 63 ГПК за продължаване на срока за отстраняване на нередовностите на въззивната жалба, като с Определение № 17777/25.04.2024г., молбата е уважена и срокът е продължен от съда с един месец, считано от изтичане на първоначално определения срок.

По аргумент от чл. 63, ал. 2, изр. 2 ГПК, продълженият едномесечен срок е започнал да тече на 24.04.2024г. и е изтекъл на 27.05.2024г. / 24.05.2024г. почивен ден, на основание чл. 60, ал. 6 ГПК, срокът изтича в първия следващ присъствен ден /.

Дадените от съда указания не са изпълнение в определения от съда срок, същите не са изпълнени и в продължения такъв, не са изпълнени и към настоящия момент.

По аргумент от изложеното, на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, въззивната жалба следва да бъде върната.

Водим от гореизложеното и на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА, на основание чл.

262,

1 ал.

2, т.

2

ГПК, подадената от

***********************, Въззивна жалба вх. № 8172/10.01.2024г., насочена против Решение № 20026/05.12.2023г., постановено по настоящото гр.д. № 10037/2022г., по описа на СРС, IIIГО, 180-ти състав.

Разпореждането, по аргумент от чл. 262, ал. 3 ГПК, подлежи на обжалване, в едноседмичен срок от връчването му на ищеца, пред Софийски градски съд.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2