Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2190 от 29.08.2018, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 1326/2018
Вид
Определение № 2190
Подписан
29.08.2018
Състав
ТАТЯНА РАЙЧЕВА МАКАРИЕВА, СВЕТЛА ВЕЛИЧКОВА ПЕНЕВА, НЕВИН РЕДЖЕБОВА ШАКИРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ …………../……………..2018 г. гр. Варна

ВАРНЕНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: СВЕТЛА ПЕНЕВА

ЧЛЕНОВЕ: ТАТЯНА МАКАРИЕВА

НЕВИН ШАКИРОВА като разгледа докладваното от съдия Макариева въззивно гражданско дело № 1326 по описа за 2018 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.

Образувано във връзка с подадена молба вх. № 24445/21.08.2018 г. от К.С.Ф., чрез адв. А.А., с която е направено искане по реда на чл. 248 от ГПК за допълване в частта за разноските на Определение № 1594/21.06.2018 г. по настоящото дело.

В молбата се излага становище, че с определението си въззивният съд не се е произнесъл по направените от молителката разноски, които са били поискани с отговора на жалбата. Претендира се присъждане на разноски в производството, съобразно представена разписка за заплатено адвокатско възнаграждение.

За да се произнесе по молбата, настоящият състав съобрази:

Молбата изхожда от надлежна страна, но е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 1 от ГПК, поради което е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.

Производството по настоящото дело е приключило с постановяването на Определение № 1594/21.06.2018 г. Препис от определението е връчен на К.С.Ф., чрез адв. А.А., на 26.06.2018 г. Едномесечният срок за депозиране на молбата по чл. 248 от ГПК, е изтекъл на 26.07.2018 г.

(присъствен ден). Молбата е входирана в деловодството на ВОС на дата 21.08.2018 г. Подадената след законоустановения срок молба е недопустима и не подлежи на разглеждане по същество.

Мотивиран от гореизложеното, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. № 24445/21.08.2018 г., подадена от К.С.Ф., чрез адв. А.А., по реда на чл. 248 от ГПК, за допълване в частта за разноските на Определение № 1594/21.06.2018 г., постановено по в. гр. дело № 1326/2018 г. по описа на ВОС.

Определението може да се обжалва с частна жалба, пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от съобщението до страните.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.