Определение № 2190 от 29.08.2018, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 1326/2018
- Вид
- Определение № 2190
- Подписан
- 29.08.2018
- Състав
- ТАТЯНА РАЙЧЕВА МАКАРИЕВА, СВЕТЛА ВЕЛИЧКОВА ПЕНЕВА, НЕВИН РЕДЖЕБОВА ШАКИРОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ …………../……………..2018 г. гр. Варна
ВАРНЕНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: СВЕТЛА ПЕНЕВА
ЧЛЕНОВЕ: ТАТЯНА МАКАРИЕВА
НЕВИН ШАКИРОВА като разгледа докладваното от съдия Макариева въззивно гражданско дело № 1326 по описа за 2018 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.
Образувано във връзка с подадена молба вх. № 24445/21.08.2018 г. от К.С.Ф., чрез адв. А.А., с която е направено искане по реда на чл. 248 от ГПК за допълване в частта за разноските на Определение № 1594/21.06.2018 г. по настоящото дело.
В молбата се излага становище, че с определението си въззивният съд не се е произнесъл по направените от молителката разноски, които са били поискани с отговора на жалбата. Претендира се присъждане на разноски в производството, съобразно представена разписка за заплатено адвокатско възнаграждение.
За да се произнесе по молбата, настоящият състав съобрази:
Молбата изхожда от надлежна страна, но е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 1 от ГПК, поради което е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.
Производството по настоящото дело е приключило с постановяването на Определение № 1594/21.06.2018 г. Препис от определението е връчен на К.С.Ф., чрез адв. А.А., на 26.06.2018 г. Едномесечният срок за депозиране на молбата по чл. 248 от ГПК, е изтекъл на 26.07.2018 г.
(присъствен ден). Молбата е входирана в деловодството на ВОС на дата 21.08.2018 г. Подадената след законоустановения срок молба е недопустима и не подлежи на разглеждане по същество.
Мотивиран от гореизложеното, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. № 24445/21.08.2018 г., подадена от К.С.Ф., чрез адв. А.А., по реда на чл. 248 от ГПК, за допълване в частта за разноските на Определение № 1594/21.06.2018 г., постановено по в. гр. дело № 1326/2018 г. по описа на ВОС.
Определението може да се обжалва с частна жалба, пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от съобщението до страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ: 1.
2.