Определение № 3053 от 01.03.2024, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 263/2024
- Вид
- Определение № 3053
- Подписан
- 01.03.2024
- Състав
- Петър Теодосиев, Петя Георгиева, Светослав Василев
Цитирани разпоредби
- чл. 436, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 3053 гр. София, 29.02.2024 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ЧЖ-VI-Д, в закрито заседание на двадесет и девети февруари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Петър Теодосиев
Членове:
Петя Георгиева
Светослав Василев като разгледа докладваното от Петър Теодосиев Въззивно гражданско дело № 20241100500263 по описа за 2024 година
Производството е образувано по жалба с вх. №22361/28.11.2024г., подадена от името на А.
Д. Д. срещу постановление за възлагане от 28.09.2023г., издадено по изп.д. №20198500400367 на ЧСИ с рег. №850.
Както е посочено и в жалбата, но и удостоверено в съобщението, приложено на лист 263 от изпълнителното дело, обжалваното постановление е връчено на жалбоподателя на 13.11.2023г.
Съгласно чл. 60, ал. 4 ГПК предвиденият в чл. 436, ал. 1 ГПК двуседмичен срок за обжалване на постановлението е изтекъл на 27.11.2023г.
Жалбата, за чието разглеждане е образувано настоящото дело, е подадена на 28.02.2023г., тоест след изтичане на срока по чл. 436, ал. 1 ГПК.
Срокът е преклузивен, поради което и на основание чл. 436, ал. 4, вр. чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА жалбата с вх. №22361/28.11.2024г., подадена от името на А. Д. Д. срещу постановление за възлагане от 28.09.2023г. по изп.д. №20198500400367 на ЧСИ с рег. №850.
ПРЕКРАТЯВА производството по ч.гр.д. №263/2024г. на СГС, ТО, VІ-Д с-в.
Определението може да се обжалва от А. Д. Д. с частна жалба пред Софийски апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
1
2. _______________________
2