Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 3053 от 01.03.2024, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Въззивно гражданско дело 263/2024
Вид
Определение № 3053
Подписан
01.03.2024
Състав
Петър Теодосиев, Петя Георгиева, Светослав Василев

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 3053 гр. София, 29.02.2024 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ЧЖ-VI-Д, в закрито заседание на двадесет и девети февруари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: Петър Теодосиев

Членове:

Петя Георгиева

Светослав Василев като разгледа докладваното от Петър Теодосиев Въззивно гражданско дело № 20241100500263 по описа за 2024 година

Производството е образувано по жалба с вх. №22361/28.11.2024г., подадена от името на А.

Д. Д. срещу постановление за възлагане от 28.09.2023г., издадено по изп.д. №20198500400367 на ЧСИ с рег. №850.

Както е посочено и в жалбата, но и удостоверено в съобщението, приложено на лист 263 от изпълнителното дело, обжалваното постановление е връчено на жалбоподателя на 13.11.2023г.

Съгласно чл. 60, ал. 4 ГПК предвиденият в чл. 436, ал. 1 ГПК двуседмичен срок за обжалване на постановлението е изтекъл на 27.11.2023г.

Жалбата, за чието разглеждане е образувано настоящото дело, е подадена на 28.02.2023г., тоест след изтичане на срока по чл. 436, ал. 1 ГПК.

Срокът е преклузивен, поради което и на основание чл. 436, ал. 4, вр. чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА жалбата с вх. №22361/28.11.2024г., подадена от името на А. Д. Д. срещу постановление за възлагане от 28.09.2023г. по изп.д. №20198500400367 на ЧСИ с рег. №850.

ПРЕКРАТЯВА производството по ч.гр.д. №263/2024г. на СГС, ТО, VІ-Д с-в.

Определението може да се обжалва от А. Д. Д. с частна жалба пред Софийски апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

1

2. _______________________

2