Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 09.09.2021, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
465/2021
Подписан
09.09.2021
В сила
14.02.2022

Цитирани разпоредби

  • чл. 158 ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс

Личните данни в текста са заличени.

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 35 гр. Русе, 09.09.2021 г.

Административен съд - Русе, II състав, в закрито заседание на девети септември през две хиляди двадесет и първа година,:

Съдия:

ДИМИТРИНКА КУПРИНДЖИЙСКА като разгледа докладваното от съдията адм. дело №

465 по описа за 2021г., прецени следното:

Производството е по реда на чл. 158 ал. 3 АПК

Образувано е по изпратено по подсъдност гр.д. №

460/2021 г. по описа на РС – Свиленград. Депозирана е искова молба от Н.Ж.М., с настоящ адрес ***, срещу Общинска служба „Земеделие“ гр.Любимец, обл.Хасково, с която е предявил иск за неимуществени вреди.

С Разпореждане от 04.08.2021г. съдът е констатирал нередовности на жалбата и е дал указания на жалбоподателя за тяхното отстраняване. Разпореждането е връчено редовно на пълнолетен от домакинството на жалбоподателя – М. А., съжител, на 13.08.2021г., със задължение да го предаде на адресата. Седемдневният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 20.08.2021г., работен ден, като указанията на съда не са изпълнени.

Като съобрази изложеното, съдът направи следните изводи:

Налице са предпоставките на чл. 158 ал. 3 АПК, тъй като в дадения от съда срок по чл.

158 ал. 1 АПК жалбоподателят не е отстранил нередовностите на жалбата, поради което същата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото - прекратено

Воден от изложеното и на основание чл. 158 ал. 3 АПК съдът ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ исковата молба на Н.Ж.М., с настоящ адрес ***, срещу Общинска служба „Земеделие“ гр.Любимец, обл.Хасково, с която е предявил иск за неимуществени вреди.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.дело № 465/2021г. по описа на АС – Русе.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на жалбоподателя.

СЪДИЯ: