Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1276 от 01.06.2020, Районен съд - Шумен

Съд
Районен съд - Шумен
Дело
Гражданско дело 576/2020
Вид
Определение № 1276
Подписан
01.06.2020
В сила
12.06.2020
Състав
РОСТИСЛАВА ЯНКОВА ГЕОРГИЕВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л

Е Н И Е

1276/1.6.2020г.

Шуменският районен съд, единадесети състав

На първи юни през две хиляди и двадесета година

В закрито заседание в следния състав:

Председател: Ростислава Георгиева

Като разгледа докладваното от съдията-докладчик

ГД №576 по описа за 2020 год.

За да се произнесе взе предвид следното:

ГД №576/2020 г. по описа на ШРС е образувано въз основа на молба за защита от домашно насилие, подадена от Д.Ф.Х. срещу Х.С.Х..

При проверка редовността на исковата молба и констатирани нередовности на ищцовата страна е бил даден тридневен срок за отстраняване на същите. Определението е получено на 16.03.2020 год. Срокът за отстраняване на нередовностите на исковата молба е изтекъл на 26.05.2020 год. /доколкото съгласно Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на народното събрание от 13.03.2020 год. срокът е спрял да тече в периода до 21.05.2020 год./. В посочения срок, а и до настоящия момент същите не са били отстранени, поради което и на основание разпоредбата на чл. 129, ал.3 от ГПК, съдът намира, че исковата молба, ведно с приложенията към нея следва да бъде върната, а производството по делото – прекратено.

С оглед прекратяване на производството молителката следва да бъде осъдена да заплати по сметка на ШРС държавна такса в размер на 25 лева.

Поради изложеното и на основание чл.129, ал.3 от ГПК, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

Връща на ищеца по ГД №576/2020 год. – Д.Ф.Х. исковата молба, ведно с приложенията към нея, като по делото следва да бъдат оставени копия от всички документи.

ПРЕКРАТЯВА производството по ГД №576/2020 год. по описа на ШРС.

ОСЪЖДА Д.Ф.Х., с ЕГН********** да заплати в полза на държавата и по сметка на ШРС сумата от 25 лева /двадесет и пет лева/, представляваща държавна такса по делото.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от получаване на съобщението пред ШОС.

Препис от определението да се изпрати на ищеца.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: