Определение № 1276 от 01.06.2020, Районен съд - Шумен
- Съд
- Районен съд - Шумен
- Дело
- Гражданско дело 576/2020
- Вид
- Определение № 1276
- Подписан
- 01.06.2020
- В сила
- 12.06.2020
- Състав
- РОСТИСЛАВА ЯНКОВА ГЕОРГИЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л
Е Н И Е
1276/1.6.2020г.
Шуменският районен съд, единадесети състав
На първи юни през две хиляди и двадесета година
В закрито заседание в следния състав:
Председател: Ростислава Георгиева
Като разгледа докладваното от съдията-докладчик
ГД №576 по описа за 2020 год.
За да се произнесе взе предвид следното:
ГД №576/2020 г. по описа на ШРС е образувано въз основа на молба за защита от домашно насилие, подадена от Д.Ф.Х. срещу Х.С.Х..
При проверка редовността на исковата молба и констатирани нередовности на ищцовата страна е бил даден тридневен срок за отстраняване на същите. Определението е получено на 16.03.2020 год. Срокът за отстраняване на нередовностите на исковата молба е изтекъл на 26.05.2020 год. /доколкото съгласно Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, обявено с решение на народното събрание от 13.03.2020 год. срокът е спрял да тече в периода до 21.05.2020 год./. В посочения срок, а и до настоящия момент същите не са били отстранени, поради което и на основание разпоредбата на чл. 129, ал.3 от ГПК, съдът намира, че исковата молба, ведно с приложенията към нея следва да бъде върната, а производството по делото – прекратено.
С оглед прекратяване на производството молителката следва да бъде осъдена да заплати по сметка на ШРС държавна такса в размер на 25 лева.
Поради изложеното и на основание чл.129, ал.3 от ГПК, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
Връща на ищеца по ГД №576/2020 год. – Д.Ф.Х. исковата молба, ведно с приложенията към нея, като по делото следва да бъдат оставени копия от всички документи.
ПРЕКРАТЯВА производството по ГД №576/2020 год. по описа на ШРС.
ОСЪЖДА Д.Ф.Х., с ЕГН********** да заплати в полза на държавата и по сметка на ШРС сумата от 25 лева /двадесет и пет лева/, представляваща държавна такса по делото.
Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от получаване на съобщението пред ШОС.
Препис от определението да се изпрати на ищеца.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: