Разпореждане № 21 от 10.01.2024, Окръжен съд - Благоевград
- Съд
- Окръжен съд - Благоевград
- Дело
- Въззивно гражданско дело 682/2023
- Вид
- Разпореждане № 21
- Подписан
- 10.01.2024
- Състав
- Вера Коева
Цитирани разпоредби
- чл.60, ал.4 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 21 гр. Б., 10.01.2024 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – Б., ТРЕТИ ВЪЗЗИВЕН ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на десети януари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Съдия:
Вера Коева като разгледа докладваното от Вера Коева Въззивно гражданско дело № 20231200500682 по описа за 2023 година и за да се произнесе, взе предвид следното:
По делото е постъпила частна жалба с вх. № 10364/10.08.2023г., подадена от Г. И. К., с адрес гр. П., ул. „Ч.Х.“ № 1а, чрез адв. А. А., със съдебен адрес гр. С., бул. „А.М.“ № 30, ет. 2, офис 1, против Решение № 433/17.07.2023г., постановено по в.гр.д. № 682/2023 г. по описа на Окръжен съд - Б., в частта, с която се иска намаляване на присъдените по изпълнителното дело разноски, както за такси, така и за адвокатско възнаграждение.
С няколко разпореждания частната жалба е била оставяна без движение, поради констатирани нередовности, като последните указания за отстраняване на такива са дадени с разпореждане № 901/27.11.2023г.
Със същото разпореждане на жалбоподателя е указано в едноседмичен срок от съобщаването да представи доказателства за валидно упълномощаване на адв.А. А. да го представлява по делото, както и да потвърди извършените до този момент от адв.А. процесуални действия, вкл. и по подаване на жалбата срещу решението по настоящото дело, като изрично са посочени последиците от неизпълнение на указанията в дадения едноседмичен срок, от връчването на настоящето разпореждане, а именно, че жалбата ще бъде върната.
Съобщението с препис от разпореждане № 901/27.11.2023г. и разпореждане № 788/13.10.2023г. са връчени лично на жалбоподателя Г. И. К. на 15.12.2023г.
Срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 22.12.2023г. – работен, присъствен ден, при отчитане на сроковете по чл.60, ал.4 ГПК. До този срок, а и към момента на постановяване на настоящия акт, от жалбоподателя не са постъпили доказателства за изпълнение на указанията, нито молба за продължаване на срока за отстраняването им. Ето защо е налице процесуално основание за връщане на подадената частна жалба като нередовна.
Водим от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна жалба с вх. № 10364/10.08.2023г. на подателят й Г. И.
1
К., с адрес гр. П., ул. „Ч.Х.“ № 1а, чрез адв. А. А., със съдебен адрес гр. С., бул. „А.М.“ № 30, ет. 2, офис 1, против Решение № 433/17.07.2023г., постановено по в.гр.д. № 682/2023 г. по описа на Окръжен съд - Б., в частта, с която се иска намаляване на присъдените по изпълнителното дело разноски, както за такси, така и за адвокатско възнаграждение, поради неотстранени в срок нередовности.
Разпореждането може да се обжалва от жалбоподателя в 1- седмичен срок от връчването на препис с частна жалба пред ВКС.
Съдия при Окръжен съд – Б.: _______________________ 2