Разпореждане № 6191 от 13.05.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 2267/2026
- Вид
- Разпореждане № 6191
- Подписан
- 13.05.2026
- В сила
- 03.09.2026
- Състав
- ИЛИАНА БОЙКОВА РАШКОВА ЦЕКОВСКА
Цитирани разпоредби
- чл. 59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 84 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 181, т.1 · Закон за движението по пътищата
- чл. 186а, ал. 3 · Закон за движението по пътищата
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 6191 гр. София, 13.05.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 1-ВИ СЪСТАВ, в закрито заседание на тринадесети май през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: И.Б. Р.Ц. като разгледа докладваното от И. Б. Р.Ц. Административно наказателно дело № 20261110202267 по описа за 2026 година
Производството е по реда на чл. 58д и следващите от ЗАНН .
Образувано е по жалба от М. Л. Т., ЕГН********** против Наказателно постановление № 25-4332-026562/14.10.2025 г., издадено от Началник в ОПП СДВР за нарушения по чл. 150 и чл. 181, т.1 от ЗДвП .
Съдът, като се запозна с материалите по делото, приема, че подадената жалба следва да бъде оставена без разглеждане като процесуално недопустима, а образуваното администартивнонаказателно производство – прекратено, тъй като е просрочена. Наказателното постановление е връчено лично на жалбоподателя на 31.12.2025 г. по реда на чл. 186а, ал. 3 ЗДвП , видно от приложения по делото разписка.
Следователно, четиринадесетдневният срок по чл. 59, ал. 2 ЗАНН е изтекъл на 14.01.2026 г.
Жалбата е постъпила в деловодството на наказващия орган на 27.01.2026 г. или след като наказателното постановление е влязло в сила. Предвид изложеното подадената жалба е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.
Така мотивиран и на основание с чл. 63 г., вр. чл. 84 ЗАНН, Софийски районен съд
РАЗПОРЕДИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба от М. Л. Т. против Наказателно постановление № 25-4332-026562/14.10.2025 г., издадено от Началник в ОПП 1
СДВР .
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 2267/2026 г. по описа на СРС, НО, 1 състав.
Разпореждането подлежи на обжалване пред Административен съд София град в седемдневен срок от получаване на съобщението за изготвянето му.
Преписи да се изпратят административнонаказващия орган. на жалбоподателя и на
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2