Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 17.03.2017, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
409/2017
Подписан
17.03.2017
В сила
08.06.2017

Цитирани разпоредби

  • чл.417 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.436 ал.1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.436 ал.3 · Граждански процесуален кодекс

Личните данни в текста са заличени.

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№

ВАРНЕНСКИ ОКРЪЖЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито заседание на седемнадесети март през двехиляди и седемнадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ИРЕНА ПЕТКОВА

ЧЛЕНОВЕ:

МАРИАНА ХРИСТОВА

Мл. С-я ПЛАМЕН ТАНЕВ като разгледа докладваното от съдия Петкова в.гр.дело № 409 по описа за 2017 год., взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.435 ал.2 и сл. от ГПК.

Образувано по подадена жалба вх.№

24362/08.09.2016г. от М.В.Б., длъжник по изпълнителното производство, против действия на ЧСИ, рег. №716 Николай Георгиев, район на действие ВОС по изп.д.

№20127160401160, впоследствие преобразувано в изп.д. № 20178080400037 по описа на ЧСИ, рег. № 808 Захари Димитров, изразяващи се в постановяване на Постановление от 27.10.2014г. за възлагане на недвижим имот, представляващ такъв с идентификатор ***, с адрес гр. Варна, ЗПЗ. Във въззивната жалба се излага, че са допуснати нарушения в при определяне на първоначалната оценка на имота, което е повлияло при възлагане на имота не по най-високата цена. Излагат се и нарушения при разгласяване на проданта, изразяващи се в непоставяне на обявления на сградата на кметството, на интернет страницата на ВОС и на Камарата на ЧСИ. Твърди се, че е налице ненадлежно разгласяване. Сочи, че процесуални нарушения представляват и нередовното й връчване на книжа по изпълнителното дело. Твърди, че е уведомена от неин познат по телефона за атакуваното постановление. Моли се постановлението да бъде отменено.

В срока по чл.436 ал.2 възражения не са депозирани.

На основание чл.436 ал.3 ГПК към преписката са приложени обяснения на ЧСИ.

От фактическа страна се установява следното:

Изп.дело

№20127160401160 е образувано на 14.09.2012г. въз основа на изпълнителен лист от 31.08.2012г., издаден по ч.гр.д.№12157/12г. по описа на ВРС, ХХVІ състав, с който „Словениан трейд анд ентерпрайз проджект”ООД, гр.Варна, „Интерактив бизнес партнерс”АД, гр.Варна, „Вендор”ООД, гр.Варна, „Доктор Колор Ауто”ООД, гр.Варна, „Сити лизинг”ЕООД, гр.Варна, „Сити ауто център”ЕООД, гр.Варна, „Сити ауто център-Варна”АД, гр.Варна, „Вива ауто”ООД, гр.Варна, „Нет инс брокер”ЕООД, гр.Варна, „Авто академия”ООД, гр.Варна, М.В.Б., Веселин Атанасов Бойчев, Николай Атанасов Бойчев и Николай Асенов Доцински са осъдени да заплатят солидарно на „Уникредит Булбанк”АД, гр. София посочените в листа суми.

Изпълнителният лист е издаден въз основа на заповед за изпълнение за вземане, основано на документ по чл.417 от ГПК. С ПДИ М.Б. е уведомена за образуваното изп. производство, като е залепено уведомление на постоянния й адрес.

Съобщение за изготвеното постановление е залепено на входната врата на кооперацията, в която жалбоподателката живее- гр. Варна, *** ет.1.

Уведомлението е залепено на 04.11.2014г. Двуседмичният срок за получаване на съобщението е изтекъл на 19.11.2014г. Седмичният срок, предвиден в чл.436 ал.1 ГПК за подаване на жалбата срещу Постановлението за възлагане, е изтекъл на 26.11.2014г. Жалбата е подадена директно през ВОС на 08.09.2016г. Същата е депозирана след изтичане на преклузивния срок, поради което и се явява недопустима. Образуваното по жалбата производство следва да бъде прекратено.

Водим от горното, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ПРЕКРАТЯВА производството по в. гр.д. № 409/17г. по описа на ВОС, образувано по жалба вх.№ 24362/08.09.2016г. от М.В.Б., длъжник по изпълнителното производство, против действия на ЧСИ, рег. №716 Николай Георгиев, район на действие ВОС по изп.д. №20127160401160, впоследствие преобразувано в изп.д. № 20178080400037 по описа на ЧСИ, рег. № 808 Захари Димитров, изразяващи се в постановяване на Постановление от 27.10.2014г. за възлагане на недвижим имот, представляващ такъв с идентификатор ***, с адрес гр. Варна, ЗПЗ.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщението с частна жалба пред АС Варна.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ:1.

2.