Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1561 от 19.10.2020, Административен съд - Плевен

Съд
Административен съд - Плевен
Дело
Административно дело 777/2020
Вид
Определение № 1561
Подписан
19.10.2020
В сила
03.02.2021
Състав
ЕЛКА АНГЕЛОВА БРАТОЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 151 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 62 ал.3 · Закон за изпълнение на наказанията и задържането под стража

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 1561 гр. Плевен, 19.10.2020г.

Административен съд – Плевен, ІІІ-ти състав, в закрито съдебно заседание на деветнадесети октомври 2020г. в състав -

Председател: съдия Елка Братоева

Като разгледа докладваното от съдия Братоева адм.д. № 777/2020г. по описа на съда, за да се произнесе взе предвид следното:

Административното дело е образувано по жалба на Б.А.К., изтърпяващ наказание л.св. в Затвора – Плевен срещу писмо

Рег. № 8334/21.08.2020г. на Главния директор на ГДИН, с което е отказано преместването му в Затвора Враца за продължаване на образованието.

Жалбоподателят оспорва отказа като незаконосъобразен.

Иска да бъде преведен в Затвора Враца за продължаване на образованието.

Производството е по чл. 145 и следващите от АПК вр. чл. 62 ал.3 от ЗИНЗС.

Съдът е оставил без движение жалбата и указал на жалбоподателя да внесе д.т. в размер на 10 лв. по сметка на АС – Плевен в 7-дневен срок от съобщението. Предупреден е, че при неизпълнение - жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а делото – прекратено.

Съобщението с указанията е връчено на жалбоподателя на 15.09.2020г. 7-дневният срок изтича на 22.09.2020г. – официален празник и затова според правилата за броене на сроковете се счита, че изтича в първия следващ присъствен ден – т.е. на 23.09.2020г.

До изтичане на указания срок и до постановяване на настоящото определение жалбоподателят не е внесъл държавна такса, с което не е отстранил констатираните нередовности на жалбата по чл. 151 т.3 от АПК.

Поради това на осн. чл. 158 ал.3 АПК жалбата следва да се остави без разглеждане, а образуваното съдебно производство да се прекрати.

Водим от горното съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Б.А.К., изтърпяващ наказание л.св. в Затвора – Плевен срещу писмо Рег. № 8334/21.08.2020г. на Главния директор на ГДИН, с което е отказано преместването му в Затвора Враца за продължаване на образованието.

ПРЕКРАТЯВА производството по АД № 777/2020г. по описа на АС – Плевен.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред ВАС с частна жалба, подадена чрез АС – Плевен в 7-дневен срок от съобщението.

ПРЕПИС от определението да се изпрати на страните.

С

Ъ Д И Я : /п/