Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 4905 от 09.09.2025, Районен съд - Бургас

Съд
Районен съд - Бургас
Дело
Гражданско дело 5970/2025
Вид
Определение № 4905
Подписан
09.09.2025
В сила
19.09.2025
Състав
ФИЛИП СТОЯНОВ РАДИНОВ

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 4905 гр. Бургас, 09.09.2025 г.

РАЙОНЕН СЪД – БУРГАС, LX ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на девети септември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: ФИЛИП СТ. РАДИНОВ като разгледа докладваното от ФИЛИП СТ. РАДИНОВ Гражданско дело № 20252120105970 по описа за 2025 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по подадена от Р. С. К., срещу Б. С. К. молба за защита от домашно насилие.

С Разпореждане № 9242/05.08.2025 г. по гр. д. № 5970/2025 г. на РС -Бургас на молителя са дадени указания за отстраняване на нередовности в молбата, в т. ч. да посочи правилно ЕГН-то си и мястото на извършване на домашното насилие.

Съобщението с указанията за отстраняване на нередовностите е връчено на ищеца на 08.08.2025 г.

По правилото на чл. 60, ал. 3 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите в исковата молба изтича на 15.08.2025 г., който ден е присъствен, като от ищецът не е отстранил нередовностите, нито е изпратена молба по пощата в същия срок с оглед чл. 62, ал. 2 ГПК.

С Разпореждане № 9892/21.08.2025 г. по гр. д. № 5970/2025 г. на РС -Бургас на молителя е дадена последна възможност за отстраняване на нередовностите.

Съобщението с указанията за отстраняване на нередовностите е връчено на ищеца на 26.08.2025 г.

По правилото на чл. 60, ал. 3 ГПК, срокът за отстраняване на нередовностите в исковата молба изтича на 02.09.2025 г., който ден е присъствен, като от ищецът не е отстранил нередовностите, нито е изпратена молба по пощата в същия срок с оглед чл. 62, ал. 2 ГПК.

С оглед изложеното, съдът приема, че депозираната искова молба следва да бъде върната, а производството по нея прекратено, на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.

Воден от горното, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА молба вх. № 34488/05.08.2025 г., депозирана от Р. С. К., срещу Б. С. К. , на основание чл. 129, ал. 3 ГПК.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба, пред Бургаски окръжен съд в 1 едноседмичен срок от съобщаването му на страните.

Съдия при Районен съд – Бургас: _______________________

2