Разпореждане № 64470 от 27.05.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 52314/2025
- Вид
- Разпореждане № 64470
- Подписан
- 27.05.2026
- В сила
- 27.05.2026
- Състав
- ДЕНИЦА НИКОЛАЕВА УРУМОВА
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 64470 гр. София, 27.05.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 159 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми май през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: ДЕНИЦА Н. УРУМОВА като разгледа докладваното от ДЕНИЦА Н. УРУМОВА Частно гражданско дело № 20251110152314 по описа за 2025 година за да се произнесе, взе предвид следното :
По делото е постъпила частна жалба вх. №405119/10.12.2025г., подадена от „М. К. Г.“ ООД, ЕИК *********, чрез управителя Д. Д., насочена срещу постановеното по делото Разпореждане №184192 / 03.12.2025г.
При проверка на съответствието на частната жалба с изискванията за редовност, съдът с Разпореждане № 189513 / 15.12.2025г. e констатирал, че частната жалба е нередовна, като е указал на жалбоподателя в едноседмичен срок от връчване на съобщението да представи документ за внесена държавна такса в размер на 15 лв. по сметка на СГС. Съдът изрично е указал, че при неизпълнение на дадените указания в срок жалбата ще бъде върната.
Съобщението за оставяне без движение, е връчено по ЕПЕП на жалбоподателя на 27.12.2025г. Срокът за отстраняване на нередовностите, посочени в разпореждането на съда е изтекъл на 06.01.2026г., като същите не са отстранени – по делото няма предствен документ за внесена по сметка на СГС дължима държавна такса, като жалбоподателя не е проявил процесуална активност за отстраняване на констатираните от съда нередовности.
Подадената молба вх. № 167191/26.05.2026 г., не следва да бъде разглеждана, доколкото същата е изпратена и депозирана в съда след изтичане на преклузивния едноседмичен срок.
Налице е неизпълнение на дадените от съда указания по привеждането на жалбата в съответствие с изискванията на закона, което представлява процесуално бездействие, имащо за последица връщане на нередовната жалба, тъй като процесуалните срокове са преклузивни и след изтичането им се погасява правото за извършване на съответното процесуално действие.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна жалба вх. №405119/10.12.2025г., подадена от „М. К. Г.“ ООД, ЕИК *********, чрез управителя Д. Д., насочена срещу постановеното по делото Разпореждане №184192 / 03.12.2025г.
Разпореждането може да бъде обжалвано с частна жалба пред Софийски градски съд, в едноседмичен срок от връчването му.
Препис от разпореждането да се връчи ведно със съобщението.
1
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2