Разпореждане № 3173 от 14.03.2022, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 13079/2021
- Вид
- Разпореждане № 3173
- Подписан
- 14.03.2022
- Състав
- ДАНИЕЛА КРАСИМИРОВА ТОШЕВА
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 3173 гр. София, 14.03.2022 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 16-ТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на четиринадесети март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: Д. КР. Т. като разгледа докладваното от Д. КР. Т. Административно наказателно дело № 20211110213079 по описа за 2021 година
Днес, 14.03.2022 г., Д. Т., съдия - докладчик по НАХД № 13079/2021 г. по описа на СРС, НО, 16 състав, след като се запознах с материалите по делото намирам, че са налице предпоставките за връщане на жалбата и прекратяване на производството по делото по следните съображения.
Производството е образувано по жалба на П. А. П. от гр. София срещу наказателно постановление № 21-4332-016515/11.08.2021 г., издаден от Началник група към СДВР, отдел „Пътна полиция“ - СДВР. С разпореждане на съдията - докладчик № 8592/30.12.2021 г. производството по делото е оставено без движение като е указано на жалбоподателя в 7 – дневен срок от съобщението да изпълни дадените в същото указания като отстрани нередовностите в жалбата си. Жалбоподателят е узнал лично и е получил копие от разпореждането на 27.01.2022 г., видно от направеното отразяване. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 03.02.2022 г., но съобразена с изискванията на чл. 320 и сл. от НПК жалба, изходяща от активно легитимирано лице, не е постъпила. Поради това и жалбата следва да бъде върната, а производството по делото прекратено.
По изложените съображения
РАЗПОРЕЖДАМ:
РАЗПОРЕДИ:
1
ВРЪЩАМ жалбата на П. А. П. срещу наказателно постановление № 21-4332016515/11.08.2021 г., издаден от Началник група към СДВР, отдел „Пътна полиция“ - СДВР.
ПРЕКРАТЯВАМ производството по НАХД № 13079/2021 г. по описа на СРС, НО, 16 състав.
Разпореждането, имащо характер на определение, подлежи на обжалване пред Административен съд – гр. София в 7 - дневен срок от получаване на съобщение за неговото изготвяне.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2