Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 3173 от 14.03.2022, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 13079/2021
Вид
Разпореждане № 3173
Подписан
14.03.2022
Състав
ДАНИЕЛА КРАСИМИРОВА ТОШЕВА

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 3173 гр. София, 14.03.2022 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 16-ТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на четиринадесети март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Д. КР. Т. като разгледа докладваното от Д. КР. Т. Административно наказателно дело № 20211110213079 по описа за 2021 година

Днес, 14.03.2022 г., Д. Т., съдия - докладчик по НАХД № 13079/2021 г. по описа на СРС, НО, 16 състав, след като се запознах с материалите по делото намирам, че са налице предпоставките за връщане на жалбата и прекратяване на производството по делото по следните съображения.

Производството е образувано по жалба на П. А. П. от гр. София срещу наказателно постановление № 21-4332-016515/11.08.2021 г., издаден от Началник група към СДВР, отдел „Пътна полиция“ - СДВР. С разпореждане на съдията - докладчик № 8592/30.12.2021 г. производството по делото е оставено без движение като е указано на жалбоподателя в 7 – дневен срок от съобщението да изпълни дадените в същото указания като отстрани нередовностите в жалбата си. Жалбоподателят е узнал лично и е получил копие от разпореждането на 27.01.2022 г., видно от направеното отразяване. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 03.02.2022 г., но съобразена с изискванията на чл. 320 и сл. от НПК жалба, изходяща от активно легитимирано лице, не е постъпила. Поради това и жалбата следва да бъде върната, а производството по делото прекратено.

По изложените съображения

РАЗПОРЕЖДАМ:

РАЗПОРЕДИ:

1

ВРЪЩАМ жалбата на П. А. П. срещу наказателно постановление № 21-4332016515/11.08.2021 г., издаден от Началник група към СДВР, отдел „Пътна полиция“ - СДВР.

ПРЕКРАТЯВАМ производството по НАХД № 13079/2021 г. по описа на СРС, НО, 16 състав.

Разпореждането, имащо характер на определение, подлежи на обжалване пред Административен съд – гр. София в 7 - дневен срок от получаване на съобщение за неговото изготвяне.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2