Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 408 от 23.07.2019, Софийски окръжен съд

Съд
Софийски окръжен съд
Дело
Търговско дело 130/2019
Вид
Определение № 408
Подписан
23.07.2019
В сила
06.08.2019
Състав
ЯНИТА ДИМИТРОВА ЯНКОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 128, т.2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.129, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.83, ал.2 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е гр. София, 23.07.2019 год.

Софийски окръжен съд, търговско отделение, V-ти състав, в закрито заседание на двадесет и трети юли през две хиляди и деветнадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЯНИТА ЯНКОВА като разгледа докладваното от съдията т.д. № 130 по описа за 2019 год. на СОС, намери следното :

С определение от 25.06.2019 год. съдът е ОСТАВИЛ БЕЗ УВАЖЕНИЕ молбата на Г.А.П., малолетен, представляван от законната си представителка Л.М.И. – ищец по т.д. № 130/2019 год. на СОС, за освобождаването му по реда на чл.83, ал.2 от ГПК от внасяне на държавни такси и заплащане на разноски, дължими за производството по делото и ПОВТОРНО ОСТАВИЛ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ искова молба вх. № 4650/30.05.2019 год. по описа на СОС, въз основа на която е образувано т.д. № 130/2019 год. на СОС, като е УКАЗАЛ на ищеца чрез пълномощника му, подал исковата молба – адв. Р.М. от САК, в едноседмичен срок от съобщението на осн. чл. 128, т.2 от ГПК да внесе по сметка на СОС ДТ в размер на 910 лева /деветстотин и десет лв./, като в същия срок представи в съда копие от вносния документ.

Съдът е указал на ищеца още, че при неизпълнение на дадените указания за отстраняване на нередовностите на исковата молба в горния срок, същата ще бъде върната, а производството по делото – прекратено, на осн. чл.129, ал.3 във вр. с ал.4 от ГПК.

Препис от горното е връчено на ищеца, чрез неговия пълномощник – адв. Р.М. от

САК, на 09.07.2019 год., като до и след изтичането на последния ден от дадения от съда срок, т.е. до 16.07.2019 год. вкл., същият не е изпълнил указанията на съда.

Ищецът не е поискал и продължаване на предоставения му с разпореждането от 25.06.2019г. срок, на основание чл.63 от ГПК.

С оглед на горното, съдът намира следното:

Исковата молба е нередовна. Указаните на ищеца нередовности на същата не са отстранени в срока по чл.129, ал.2 от ГПК, поради което на осн. чл.129, ал.3 във вр. с ал.4 от ГПК производството по делото следва да бъде прекратено на това основание.

Воден от горното, съдът

О П Р Е Д Е Л

И :

ПРЕКРАТЯВА съдебното производството по т.д. № 130/2019 год. по описа на СОС.

Определението подлежи на обжалване от ищеца с частна жалба пред Софийски апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му.

СЪДИЯ :