Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 504 от 28.02.2020, Районен съд - Велико Търново

Съд
Районен съд - Велико Търново
Дело
Гражданско дело 16/2020
Вид
Определение № 504
Подписан
28.02.2020
В сила
29.05.2020
Състав
ДИМО КОЛЕВ

Цитирани разпоредби

О П Р Е ДЕ Л Е Н И Е

№

28.02.2020г., гр. В. Търново

Великотърновският районен съд, осемнадесети състав, в закрито заседание на двадесет и осми февруари две хиляди и двадесета година в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: Димо Колев като разгледа докладваното от съдията гражданско дело № 16/2020г., по описа на Великотърновския районен съд, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.

129 ал. 3 ГПК.

С разпореждане от 07.01.2020г. съдът е дал указания на ищеца в едноседмичен срок от получаване на съобщението за това да отстрани констатирани в исковата му молба нередовности по чл. 127 ал. 1 т. 5 ГПК и чл. 128 т. 2 ГПК, като уточни началната датата, от която претендира законна лихва и внесе по сметка на ВТРС държавна такса в размер на 320 лв., за което да представи доказателства за това по делото.

Указанията на съда са съобщени на ищеца, чрез пълномощника му, на 17.02.2020г., като същият изрично е предупреден за последиците от неизпълнение на тези указания, с връчване на препис от разпореждането на съда. По аргумент от разпоредбата на чл. 60 ал. 4 ГПК даденият от съда едноседмичният срок за отстраняване на констатираните нередовности е изтекъл на 24.02.2020г. - присъствен ден. В този срок, а и до настоящият момент, ищецът не е изпълнил указанията на съда и не е отстранил тези нередовности.

Предвид на това и на основание чл. 129 ал. 3 ГПК, подадена искова молба следва да бъде върната, а производството по делото прекратено.

Водим от горното, Великотърновският районен съд

О П Р Е Д Е Л И :

ВРЪЩА като нередовна, на основание чл. 129 ал. 3 ГПК, исковата молба на И.Д.Б., ЕГН: ********** с адрес *** против „ДЗИ – Общо застраховане” ЕАД, ЕИК: *********, със седалище и адрес на управление гр. София, бул. „Витоша” № 89Б, по която е образувано гр.д. № 16/2020г. на ВТРС.

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 16/2020г. на ВТРС.

Определението подлежи на обжалване пред ВТОС в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: