Определение № 60 от 16.05.2022, Районен съд - Девня
- Съд
- Районен съд - Девня
- Дело
- Административно наказателно дело 112/2022
- Вид
- Определение № 60
- Подписан
- 16.05.2022
- В сила
- 15.06.2022
- Състав
- ДАНИЕЛА ХРИСТОВА ВЪЛЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 58д т. 4 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 59 · Закон за административните нарушения и наказания
- чл. 63г · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 60 гр. Девня, 16.05.2022 г.
РАЙОНЕН СЪД – ДЕВНЯ, ІV ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на шестнадесети май през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Председател: ДАНИЕЛА ВЪЛЕВА като разгледа докладваното от ДАНИЕЛА ВЪЛЕВА Административно наказателно дело № 20223120200112 по описа за 2022 година Производство по делото е образувано въз основа на постъпила в съда жалба, по реда на чл. 59 от ЗАНН, предявена от „Е***“ЕООД, ЕИК: *** против Електронен фиш №8504345374 от 31.10.2020 г.
Така депозираната е просрочена. жалба е процесуално недопустима, т.к.
Видно от служебно изисканото писмо № 66-03-416/05.05.2022 г. на Директора на РУ“Североизточен регион“ на „Български пощи“ЕАД – Варна обжалвания електронен фиш е бил връчен на 02.03.3022 г. на упълномощено от управителя на дружеството – жалбоподател. Жалбата срещу ел. фиш е подадена на 24.03.2022 г. чрез куриер, видно от приложеното известие.
В случая 14 дневния срок за обжалване на ел. фиш, съгласно чл. 59 ал. 2 от ЗАНН е изтекъл на 16.03.2022 г., т.е. жалбата е подадена след неговото изтичане.
При така установените обстоятелства се налага изводът, че жалбата е недопустима, тъй като е подадена след изтичане на срока за обжалване на акта по чл. 58д т. 4 от ЗАНН. НП, поради което и образуваното съдебно производство следва да се прекрати.
Водим от горното и на основание чл. 63г от ЗАНН, съдът ОПРЕДЕЛИ:
1
ПРЕКРАТЯВА съдебното производството по НАХД № 112/2022 г. по описа на Районен съд – Девня.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в седмодневен срок пред Административен съд - Варна, считано от датата на съобщението.
ДА СЕ ВЪРНЕ на АНО жалбата, ведно с цялата преписка към нея след влизане на определението в сила.
Съдия при Районен съд – Девня: _______________________ 2