Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 411 от 20.08.2018, Районен съд - Пазарджик

Съд
Районен съд - Пазарджик
Дело
Административно наказателно дело 1324/2018
Вид
Определение № 411
Подписан
20.08.2018
Състав
КРАСИМИР ДИМИТРОВ ЛЕСЕНСКИ

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

РАЙОНЕН СЪД ПАЗАРДЖИК, Наказателна колегия, ХХ състав, в закрито съдебно заседание на седемнадесети август две хиляди и осемнадесета година в състав:

СЪДИЯ – ДОКЛАДЧИК: КРАСИМИР ЛЕСЕНСКИ като се запозна с материалите по АНД № 1324/2018 г. по описа на съда, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по жалба на О.Б.против наказателно постановление № ***от 05.07.2018 г., на зам. председател на ДАМТН.

Жалбата е подадена по пощата до Районен съд Пазарджик на 24.07.2018 г., видно от пощенското клеймо на плика.

Видно от разписката към известието за доставяне на атакуваното НП, същото е връчено лично на представител на О.Б.срещу подпис на 16.07.2018 г. В жалбата също е посочено, че НП е връчено на О.Б.на 16.07.2018 г. Срокът за обжалването на НП е изтекъл на 23.07.2018 г.

– понеделник, присъствен ден. Така подадената жалба на 24.07.2018 г. се явява просрочена, поради което същата следва да се остави без разглеждане като процесуално недопустима.

При тези данни съдът намира, че производството по делото следва да се прекрати.

Водим от горното Районен съд Пазарджик

ОПРЕДЕЛИ :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на О.Б.против наказателно постановление № ***от 05.07.2018 г. на зам. председател на ДАМТН като процесуално недопустима.

ПРЕКРАТЯВА производството по

АНД № 1324/2018 г. по описа на Районен съд Пазарджик.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 15-дневен срок от съобщението до страните пред Административен съд Пазарджик.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: