Определение № 813 от 01.03.2024, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 900/2023
- Вид
- Определение № 813
- Подписан
- 01.03.2024
- Състав
- Иванка Димитрова Дрингова, мл.с. Христо Руменов Митев, Ивелина Владова
Цитирани разпоредби
- чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 463, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 38 · Закон за адвокатурата
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 813 гр. Варна, 29.02.2024 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, V СЪСТАВ ГО, в закрито заседание на двадесет и девети февруари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: И.ка Д. Дрингова
Членове:
Ивелина Владова мл.с. Х. Р. Митев като разгледа докладваното от мл.с. Х. Р. Митев Въззивно гражданско дело № 20233100500900 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 248 ГПК.
Образувано е по молба с вх.5260/27.02.2024 г. на адв. А. П. , с която се иска допълнение в частта за разноските на Решение № 110/06.02.2024г., постановено по настоящото дело.
В молбата се излага становище, че делото е образувано по жалба вх.№ 06221/24.03.2023 от длъжника И. Ж. В. и жалба с вх. № 06414/28.03.2023г подадена от взискателя И. К. И., срещу разпределение от 07.03.2023 извършено по изпълнително дело № 20218950403035 г. по описа на частен съдебен изпълнител Л. С., рег.№ 895, които са обединени в настоящото гр. д № 900/2023 г. Посочва, че и по двете жалби е изготвила отговор и е осъществила процесуално представителство и защита. С решението и двете жалби са оставени без уважение, но е осъден само И. Ж. В. да й заплати адв. възнаграждение на основание чл. 38 от Закона за адвокатурата. Счита, че И.
И. също следва да бъде осъдена да и заплати адвокатско възнаграждение в размер на 600 лв. на основание чл. 38 от Закона за адвокатурата След извършена проверка за допустимост на молбата, съдът констатира, че същата е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 2 вр. чл. 463, ал. 2 вр. чл. 275, ал. 1 ГПК. Срокът за искане на допълване на Решение № 110/06.02.2024г. в частта му за разноските съгласно 248, ал. 2 е 1 срокът в който подлежи на обжалване решението, който е едноседмичен.
Адвокат А. П. е редовно уведомена за постановеното решение на 13.02.2024 г., едноседмичният срок за искане за допълване на решението в частта му за разноските е изтекъл на 21.02.2024 г., а молбата е подадена на 27.02.2024 г., видно от входящия й номер, поради което е просрочена.
На основание чл. 248, ал. 2 вр. чл. 463, ал. 2 вр. чл. 275, ал. 1 ГПК подадената молба по 248 от ГПК следва да бъде оставена без разглеждане, като просрочена.
Мотивиран от изложеното, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба по 248 от ГПК с вх. № 5260/27.02.2024 г. от А. П. – адвокат от ВАК, с която се иска допълнение в частта за разноските на Решение № 110/06.02.2024г., постановено по гр. д. № 900/2023г. по описа на ВОС.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2