Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 10814 от 09.09.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 6461/2024
Вид
Разпореждане № 10814
Подписан
09.09.2024
В сила
09.09.2024
Състав
МАРИЯ ХРИСТОВА ШОЙЛЕКОВА МАРИНОВА

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 10814 гр. София, 09.09.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 3-ТИ СЪСТАВ, в закрито заседание на девети септември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: М. ХР. Ш. М. като разгледа докладваното от М. ХР. Ш. М. Административно наказателно дело № 20241110206461 по описа за 2024 година

Днес, 09.09.2024г., М. Ш. - М., съдия-докладчик при СРС, НК, 3-ти състав, след като се запознах с постъпила касационна жалба с вх. №279574/03.09.2024г. от Г. И. Ц. чрез адв. М. срещу решение №3335/15.07.2024г. на СРС, НО, 3-ти състав по НАХД №6461/24 година на същия съд, намирам че следва да бъде оставена без движения, поради следното:

Касационната жалба не е подписана.

Видно от приложения към касационната жалба протокол от ЕПЕУ в полето за статус е посочено, че не е намерен ел. подпис, поради което и документът – касационна жалба не е изпратен чрез този Портал. Това е и причината да не се отбележи дата и час на действието, за да може да се установи на коя дата е правен опит да се изпрати касационната жалба.

Според приложеното копие от ел. адрес – имейл адрес на адв. М., той е изпратил касационната жалба - неподписана като прикачен файл на електронния адрес на СРС на 03.09.2024г. в 00:30 часа. Така, ако се възприеме, че това е датата на изпращане, то касационната жалба е просрочена, предвид че съобщението за постановеното решение по делото – предмет на обжалване е получено лично от адв. М. на 19.08.2024г. и 14дневния срок за обжалването му е изтекъл на 02.09.2024г.- присъствен ден. Затова, следва да се представят доказателства за датата на изпращане на касационната жалба, с цел да се установи дали е депозирана в законоустановения срок.

Водим от горното

РАЗПОРЕДИ:

1

ОСТАВЯМ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ постъпилата касационна жалба с вх.

№279574/03.09.2024г. от Г. И. Ц. чрез адв. М. срещу решение №3335/15.07.2024г. на СРС, НО, 3-ти състав по НАХД №6461/24 година на същия съд.

УКАЗВАМ на Г. И. Ц. и адв. М. в 7-дневен срок от получаване, да отстранят нередовностите, изложени в мотивите на разпореждането, тъй като при неизпълнение в срок на указанията, касационната жалба ще бъде върната на осн. чл.213а, ал.1 от АПК.

Разпореждането е окончателно.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2