Разпореждане № 9338 от 02.08.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Административно наказателно дело 10494/2024
- Вид
- Разпореждане № 9338
- Подписан
- 02.08.2024
- В сила
- 02.08.2024
- Състав
- ПЕТЯ НИКОЛОВА ТОПАЛОВА
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 9338 гр. София, 02.08.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 121-ВИ СЪСТАВ, в закрито заседание на втори август през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: П. Н. Т. като разгледа докладваното от П.Н.Т Административно наказателно дело № 20241110210494 по описа за 2024 година
Делото е образувано по подадена от В. П. К. жалба срещу наказателно постановление №23-4332-012629/29.06.2023 г. на Началник сектор при ОПП-СДВР.
След като се запознах с жалбата и материалите по делото намирам, че жалбата на К. следва да бъде оставена без разглеждане, тъй като е процесуално недопустима – просрочена.
Видно от наказателно постановление №23-4332-012629/29.06.2023 г. на Началник сектор при ОПП-СДВР, същото е връчено срещу подпис, лично на жалбоподателя на дата 16.02.2024 г., което е видно от разписката за връчването му, находяща се на гърба на самото наказателно постановление. Срокът за обжалване на наказателното постановление, който е 14-дневен, е изтекъл на 05.03.2024 г., вторник - работен ден. Жалбата е депозирана на дата 09.07.2024 г., с вх.№224156/09.07.2024 г. видно от печата върху нея, поставен при приемането й на регистратурата на СРС. Доколкото в 14-дневния срок за обжалване, наказателното постановление не е обжалвано по надлежния ред, то същото е влязло в сила, а настоящата жалба срещу него се явява недопустима, респ. производството по делото следва да бъде прекратено.
Така мотивиран, СЪДЪТ
РАЗПОРЕДИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на В. П. К. срещу наказателно постановление №23-4332-012629/29.06.2023 г., издадено от Началник сектор при ОПП-СДВР, като процесуално НЕДОПУСТИМА /просрочена/.
ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД №10494/2024 г. по описа на СРС, НО, 121-ви състав.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване пред Административен съд София-град в 7-дневен срок от получаване на съобщението.
ПРЕПИСИ от разпореждането да се изпратят на жалбоподателя В. П. К. и на Началник сектор при ОПП-СДВР.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1
2